Recenzja laptopa Dell Latitude E7270: komputer z doskonałą baterią

Dell Latitude e7270 recenzja
Recenzja Dell Latitude E7270
Laptop Dell Latitude E7270

Recenzja laptopa Dell Latitude E7270: Moje spostrzeżenia

Większość małych laptopów ma zwykle baterie o długiej żywotności, ale w przypadku Dell Latitude E7270 jest ona jeszcze dłuższa. Inną zaletą tego subnotebooka są opcje systemu operacyjnego. Ten laptop może pracować w systemie Windows, Ubuntu Linux lub jego chińskiej wersji – NeoKylin. Jego wydajność pamięci masowej nie jest jednak najlepsza.

Zalety:

 1. Przyzwoita jakość wyświetlania
 2. Podświetlenie klawiatury
 3. Długi czas pracy na baterii
  Wiele opcji systemów operacyjnych

Wady:

 1. Niewielki rozmiar i wydajność pamięci masowej

Czy słyszałeś kiedyś o subnotebookach? Dowiedz się, dlaczego są one nazywane subnotebookami i jak dobrze taki komputer może się spisywać w tej recenzji laptopa Dell Latitude E7270.

W tej recenzji poświęciłem czas na analizę tego laptopa, a wyniki analizy przedstawiłem w różnych sekcjach. Sekcje te obejmują konstrukcję, procesor, pamięć RAM, pamięć masową, procesor graficzny i czas pracy na akumulatorze.

Ponadto w niniejszej recenzji zamieszczono kilka wyników testów porównawczych oraz porównanie wyników tego laptopa z wynikami podobnych laptopów. Oprócz porównania każda sekcja kończy się oceną w skali od jednego do dziesięciu.

Dlatego lektura tej recenzji będzie bardzo pomocna; wystarczy doczytać ją do końca.

Recenzja laptopa Dell Latitude E7270: Moje wstępne przemyślenia

Recenzja Dell Latitude E7270
Dell Latitude E7270

Zanim nowoczesne ultrabooki i laptopy konwertowalne stały się popularne, 12-calowe subnotebooki były najbardziej przenośnymi laptopami biznesowymi. Nawet teraz te subnotebooki wciąż znajdują zastosowanie w wielu środowiskach.

Na przykład od 2016 r., gdy firma Dell wypuściła model Latitude E7270, wydaje się, że pozostaje on najlepszym, bogatym w funkcje notebookiem dla profesjonalistów. Jednak inni producenci laptopów również stale udoskonalają funkcje swoich subnotebooków.

Dlatego można się zastanawiać, czy Dell Latitude E7270 prześcignie podobne subnotebooki innych marek. Aby się o tym przekonać i nie tylko, zapraszam do zapoznania się z tym laptopem firmy Dell.

Ocena konstrukcji, wymiarów i wagi laptopa Dell Latitude E7270

Recenzja Dell Latitude E7270 laptop poleasingowy
Laptop Dell Latitude E7270

Dell Latitude E7270 wygląda niezaprzeczalnie elegancko i atrakcyjnie. Ma metaliczną obudowę, której szybko można nie zauważyć ze względu na wykończenie zewnętrzne.

Mówiąc o wykończeniu, metaliczna obudowa jest pokryta gumopodobną powierzchnią o gładkiej fakturze Jeans. Choć wygląda to dobrze, może przyciągać odciski palców.

Jak można się spodziewać, ta metalowa obudowa powinna być wytrzymała. Na potwierdzenie tego laptop Dell Latitude E7270 przeszedł testy MIL-STD-810G.

Przejście tego testu oznacza, że laptop jest w stanie przetrwać takie warunki, jak ekstremalne temperatury, upadki i wstrząsy podczas podróży. Podsumowując, obudowa laptopa jest godna uznania.

Jeśli chodzi o kolor, laptop jest dostępny w kolorze czarnym.

Pokrywa laptopa ma logo Dell na środku, które jest ciemniejsze niż sama pokrywa. Tymczasem pokrywa spoczywa na dwóch wytrzymałych srebrnych zawiasach, które wyglądają tak, jakby były połączone od tyłu.

Ze względu na twardość zawiasów nie można otworzyć pokrywy laptopa jedną ręką. Zaletą wytrzymałych zawiasów jest to, że wyświetlacz się nie chwieje.

Mimo swojej wytrzymałości zawiasy te umożliwiają otwarcie pokrywy nawet o 180 stopni. W takim przypadku użytkownik może rozłożyć laptop na płasko, gdy korzysta z niego na łóżku.

Po otwarciu pokrywy tego laptopa zobaczysz 12,5-calowy wyświetlacz, który możesz kupić w rozdzielczości HD (1366 x 768 pikseli) lub FHD (1920 x 1080 pikseli).

Oznacza to, że w tym laptopie dostępne są dwie opcje typu wyświetlacza. Pozwolę sobie teraz odpowiednio przedstawić cechy wyświetlaczy.

Po pierwsze, wyświetlacz laptopa Dell Latitude E7270 o rozdzielczości HD wykorzystuje ekran LCD z tylną częścią wykonaną ze stopu magnezu i powłoką antyodblaskową z przodu. Powłoka antyodblaskowa pomaga zapobiegać odbijaniu się światła na ekranie, gdy użytkownik znajduje się pod słońce.

Ponadto w tym wariancie wyświetlacza zastosowano białą diodę LED (WLED), która może podświetlać ekran z maksymalną jasnością 200 nitów. Istnieje jednak inny model tego laptopa, którego maksymalna jasność wynosi 300 nitów.

Oprócz poziomu jasności ekran HD ma także proporcje panoramiczne (16:9). Współczynnik panoramiczny jest lepszy od pełnoekranowego, gdyż umożliwia oglądanie każdego aspektu wyświetlanej treści bez żadnego uciętego fragmentu.

Powiedziawszy tyle o pierwszej opcji wyświetlania, przejdźmy teraz do drugiej opcji wyświetlania.

Podobnie jak w przypadku pierwszej opcji, wyświetlacz o rozdzielczości FHD jest również podświetlany białą diodą LED (WLED) i ma panoramiczne proporcje ekranu. Jednak jego maksymalna jasność jest lepsza – wynosi aż 360 nitów.

Inną cechą odróżniającą ten wyświetlacz od poprzedniego jest to, że zastosowano w nim ekran LCD z plecami wykonanymi z włókna węglowego. Natomiast przód jest wykonany ze szkła Corning Gorilla Glass NBT.

Szkło Corning Gorilla sprawia, że wyświetlacz jest bardziej niż kiedykolwiek odporny na odciski palców i zarysowania. Co ciekawe, właśnie na tym wyświetlaczu Latitude E7270 firma Dell zdecydowała się zaoferować funkcję ekranu dotykowego.

Wyświetlacz tego laptopa jest obramowany szerokimi ramkami na wszystkich czterech krawędziach. Choć obudowa laptopa jest metalowa, ramki są plastikowe.

Na środku górnej ramki znajduje się kamera internetowa. Istnieje możliwość wyboru kamery internetowej FHD lub HD.

Kamera internetowa generuje ostry obraz z imponującą dokładnością odwzorowania kolorów. Jeśli zrobisz sobie zdjęcie przy użyciu tej kamery, będziesz zaskoczony, że widać wszystkie szczegóły Twojej twarzy.

To tyle informacji o górnej części laptopa, przejdźmy teraz do jego podstawy.

Na spodzie znajduje się klawiatura w stylu chiclet o niewielkiej szerokości, tak jak niewielki jest sam laptop. Mimo niewielkich rozmiarów klawiatury czarne klawisze i ich białe teksty wyglądają całkiem atrakcyjnie.

Mówiąc o klawiszach, mają one wklęsłe powierzchnie o skoku 1,6 mm. Skok klawiszy wynoszący 1,6 mm (czyli to, jak głęboko można je wcisnąć) sprawia, że po zwolnieniu palca szybko powracają do pozycji wyjściowej.

Jeszcze większe wrażenie robi białe podświetlenie klawiatury z regulowanym poziomem jasności. To chłodne podświetlenie klawiatury nadaje komputerowi Dell Latitude E7270 klasyczny wygląd w nocy.

Poniżej klawiatury znajduje się touchpad o wymiarach 99,06 x 50,8 mm z lekką gumową powłoką i dedykowanymi klawiszami. Mimo że nie zapewnia on satysfakcjonującego wrażenia ślizgania się po powierzchni, touchpad obsługuje wiele gestów.

Można zatem wykonać uszczypnięcie, aby powiększyć obraz, i przeciągnąć trzema palcami, aby wyświetlić wszystkie otwarte okna.

Poniżej oparcia dłoni znajdują się dwa otwory na głośniki laptopa – jeden po lewej i jeden po prawej stronie. Głośniki całkiem nieźle radzą sobie z odtwarzaniem wokalu, ale nie mogę powiedzieć tego samego o tonach niskich.

Dlatego jeśli zależy Ci na uzyskaniu większej ilości basów, musisz podłączyć się do głośnika zewnętrznego lub użyć zestawu słuchawkowego.

Odwracając uwagę od podpórki pod nadgarstki do krawędzi podstawy, można zauważyć wiele portów. Po prawej stronie znajduje się uniwersalne gniazdo audio, a następnie czytnik kart SD, jeden port USB 3.0 oraz port SIM.

Co ważne, port USB 3.0 jest portem PowerShare USB. PowerShare USB umożliwia ładowanie telefonów i tabletów z laptopa nawet wtedy, gdy laptop jest wyłączony.

Z tyłu, odpowiednio na lewym i prawym zawiasie, znajduje się port ethernetowy i port ładowania. Pomiędzy zawiasami znajduje się jeden port HDMI, DisplayPort oraz dwa porty USB 3.0.

Po prawej stronie znajduje się gniazdo na kabel zabezpieczający oraz opcjonalny czytnik SmartCard. Oprócz tych wszystkich portów łączność bezprzewodowa w tym laptopie jest obsługiwana przez Bluetooth 4.1 i Wi-Fi 802.11ac.

Dzięki nim można połączyć laptop z wieloma urządzeniami obsługującymi Bluetooth i WiFi-.

Aby podsumować tę część, przyjrzymy się teraz wymiarom i wadze tego laptopa.

Jeśli chodzi o wymiary, Dell Latitude E7270 ma wymiary 310,5 x 215,1 x 18,8 mm (szer. x gł. x wys.) i waży 1260 g. Ponieważ waży mniej niż 1814,4 g (4 funty), określamy go mianem subnotebooka lub netbooka.

Chciałbym jednak porównać jego wymiary i wagę z innymi subnotebookami. Pierwszym z nich jest Lenovo ThinkPad X260, który ma wymiary 305,5 x 208,5 x 20,3 mm (szer. x głęb. x wys.) i waży minimum 1340 g.

O ile więc Latitude E7270 jest szerszy, o tyle ThinkPad X260 jest zarówno grubszy, jak i cięższy.

W podobny sposób Dell XPS 13 9370 jest mniejszy, ale cięższy od Latitude E7270. Ten pierwszy ma wymiary 301,7 x 199,2 x 7,8 – 11,6 mm (szer. x gł. x wys.) i waży 1270 g.

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy uwzględnione w tej części, oceniam Dell Latitude E7270 na osiem punktów w skali do dziesięciu.

Ocena wydajności procesora (CPU) laptopa Dell Latitude E7270

Recenzja Dell Latitude E7270 laptop poleasingowy
Dell Latitude E7270

Laptop Dell Latitude E7270 jest sprzedawany z wydajnym procesorem z rodziny Intel Core. Konkretnie może to być procesor Intel Core i7-6600U.

Ten procesor ma dwa rdzenie i 4 MB pamięci podręcznej.

Rdzenie procesora oznaczają kilka miejsc w procesorze, w których mogą być przetwarzane poszczególne zadania. Dlatego im więcej rdzeni ma procesor, tym lepiej radzi sobie z wykonywaniem zadań.

Natomiast pamięć podręczna to niewielki element procesora, który przechowuje dane podczas wykonywania programu, aby były one szybciej dostępne.

W połączeniu z wieloma rdzeniami i pamięcią podręczną, procesor ten pracuje z imponującą częstotliwością bazową 2,60 GHz i maksymalną 3,40 GHz.

Nie ma wątpliwości, że ten procesor z łatwością uruchomi niemal każde oprogramowanie. Jednak model, który recenzuję, jest wyposażony w procesor Intel Core i5-6300U.

By przekonać się, jak dobrze radzi sobie procesor Intel Core i5, przyjrzyjmy się wynikom testu Cinebench R15 przeprowadzonego przez portal notebookcheck.net.

Cinebench R15 stawia trudne zadania jednemu lub wszystkim rdzeniom CPU i mierzy, jak szybko procesor jest w stanie je wykonać.

W zależności od tego, jak szybko udało się wykonać zadania, procesorowi przypisywana jest wartość wynikowa. Im wyższa jest ta wartość, tym lepsza jest wydajność procesora.

Latitude E7270 uzyskał 124 pkt., kiedy do przeprowadzenia testu użyto tylko jednego rdzenia. Natomiast przy wykorzystaniu wszystkich rdzeni CPU uzyskał 311 pkt.

Dla porównania HP EliteBook 820 G3 z tym samym procesorem uzyskał wynik jednordzeniowy 123 pkt. i wynik wielordzeniowy 311 pkt.

Na podstawie tych wyników można stwierdzić, że Latitude E7270 jest szybszy od EliteBooka 820 G3 w trybie jednordzeniowym. Natomiast w teście wielordzeniowym ich wyniki są równe.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, w tej części oceniam Dell Latitude E7270 na osiem punktów na dziesięć.

Ocena wydajności pamięci (RAM) w laptopie Dell Latitude E7270

Laptop Dell Latitude E7270
Laptop Dell Latitude E7270

W laptopie Dell Latitude E7270 zastosowano pamięć DDR4 SDRAM o częstotliwości 2133 MHz. Laptop ma dwa gniazda pamięci RAM, a w jednym z nich znajduje się pamięć RAM o pojemności 8 GB.

Obsługuje on jednak do 16 GB pamięci RAM. Dlatego można łatwo rozszerzyć pamięć RAM laptopa do maksymalnej pojemności 16 GB, korzystając z drugiego gniazda.

Tymczasem recenzowany przeze mnie laptop Latitude E7270 ma 8 GB pamięci RAM, co powinno zapewnić sprawną pracę wielozadaniową. Dzięki takiej konfiguracji można wykonywać wiele zadań jednocześnie bez żadnych spowolnień.

W rzeczywistości laptop ten powinien być w stanie otworzyć do 30 kart Chrome jednocześnie. Oprócz otwartych kart, laptop może nadal przesyłać strumieniowo film HD na YouTube bez opóźnień.

W tym momencie przyjrzyjmy się wynikom laptopa w teście benchmarkowym PCMark 8. Ogólnie rzecz biorąc, PCMark 8 ocenia ogólną zdolność komputera do wykonywania codziennych i biurowych zadań.

Jak można się spodziewać, wyższy wynik w tym teście oznacza lepszą wydajność.

W tym teście Dell Latitude E7270 uzyskał 4581 pkt. Z drugiej strony Lenovo ThinkPad X260 uzyskał 4341 pkt., a HP EliteBook 820 G3 – 4581 pkt.

W związku z tym Dell Latitude E7270 uzyskał taki sam wynik w teście PCMark jak HP EliteBook 820, ale okazał się lepszy od Lenovo ThinkPad X260.

Dlatego w tej części nadal oceniam Dell Latitude E7270 na osiem punktów na dziesięć.

Laptop Dell Latitude E7270 – opcje pamięci masowej i ocena wydajności

Laptop Dell Latitude E7270 recenzja
Laptop Dell Latitude E7270

Laptop Dell Latitude E7270 jest wyposażony w pamięć masową SSD. Jest to dysk samoszyfrujący (SED) z interfejsem SATA lub NVMe PCIe.

Dysk z interfejsem PCIe oferuje szybszy transfer danych i łatwiejszą modernizację niż dysk z interfejsem SATA.

Jeżeli chodzi o pojemność pamięci masowej, omawiany laptop obsługuje maksymalnie 512 GB. Tymczasem dysk w testowanym przeze mnie modelu to konwencjonalny dysk SSD z interfejsem SATA o pojemności 256 GB.

Jeśli taka pojemność pamięci masowej to dla Ciebie za mało, w laptopie znajduje się czytnik kart SD 4.0. Można więc wykorzystać czytnik kart do rozszerzenia pamięci masowej lub zwiększyć pojemność podstawowej pamięci masowej.

Aby sprawdzić, jak sprawuje się pamięć masowa SSD, przedstawię wyniki testu CrystalDiskMark przeprowadzonego przez notebookcheck.net.

Dla krótkiego wyjaśnienia, test ten mierzy prędkość odczytu i zapisu danych na dysku. Dla jasności, prędkości odczytu i zapisu oznaczają szybkość, z jaką dysk może otwierać lub zapisywać pliki.

Dlatego wyższa prędkość odczytu lub zapisu jest wskaźnikiem lepszej wydajności pamięci masowej.

W teście Latitude E7270 uzyskał prędkość odczytu sekwencyjnego 498,4 MB/s. Uzyskał również prędkość zapisu sekwencyjnego 286,7 MB/s.

Dla porównania ThinkPad X260 z dyskiem SSD o pojemności 512 GB osiągnął prędkość odczytu 499,6 MB/s i prędkość zapisu 403 MB/s. Wyraźnie widać, że pamięć masowa ThinkPada X260 jest w czołówce, a w prędkości zapisu sekwencyjnego występuje wiele luk.

Mimo to w tej części oceniam Dell Latitude E7270 na siedem punktów na dziesięć.

Ocena wydajności karty graficznej laptopa Dell Latitude E7270

Laptop Dell Latitude E7270 recenzja
Laptop Dell Latitude E7270

Laptop Dell Latitude E7270 jest wyposażony w zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 520. Podstawową częstotliwością pracy tego układu jest 300 MHz, którą można zwiększyć do 1050 MHz.

Choć częstotliwości tego układu GPU są dość wysokie, jego zintegrowany interfejs sprawia, że laptop ten nie jest przeznaczony do gier. Nie oznacza to jednak, że nie można na nim grać w niektóre gry ze średniej półki na niskich ustawieniach.

Mówiąc o tym, ten układ GPU powinien działać płynnie w prostych grach, takich jak Traffic Motorbike czy FarmVille 2 z Facebook Gameroom.

Przyjrzyjmy się teraz wynikom tego laptopa w teście 3DMark.

Dla jasności, 3DMark to test benchmarkowy, który ocenia, jak dobrze komputer potrafi renderować grafikę 3D. Dlatego uzyskanie wysokiego wyniku w tym teście świadczy o lepszej wydajności GPU.

W tym teście Latitude E7270 uzyskał 5250 pkt. Tymczasem EliteBook 820 G3 uzyskał w tym teście 5164 pkt. a ThinkPad X260 – 5321 pkt.

Widać więc wyraźnie, że w porównaniu z dwoma konkurentami wydajność grafiki laptopa Latitude E7270 jest przeciętna.

W związku z tym w tej sekcji przyznaję mu ocenę osiem na dziesięć punktów.

Bateria laptopa Dell Latitude E7270

recenzja Laptopa Dell Latitude E7270
Dell Latitude E7270

Akumulator dostarczany z laptopem Latitude E7270 może być 3-ogniwowy, o pojemności 37 Whr, z ogniwami pryzmatycznymi lub 4-ogniwowy, polimerowy o pojemności 55 Whr.

Dla jasności ogniwa pryzmatyczne przypominają opakowania gumy do żucia lub spięte razem baterie smartfonów. Zajmują one mniej miejsca w laptopie niż ogniwa cylindryczne.

Jednak zamiast ogniwa pryzmatycznego 37 WHr, radzę wybrać większe ogniwo 55 WHr. To ostatnie zapewni bowiem dłuższy czas pracy baterii laptopa przed ponownym podłączeniem go do prądu.

Dell nie wspomniał, jak długo wytrzymają te baterie, ale ze względu na specyfikację powinniśmy się spodziewać przyzwoitego czasu pracy.

Dowiemy się jednak, jak długo wytrzyma bateria, analizując wydajność tego laptopa w kilku testach bateryjnych. Na potrzeby tego testu wykorzystamy model tego laptopa z akumulatorem o pojemności 55 Whr.

Test ten polega na surfowaniu po internecie przy użyciu połączenia WiFi do momentu wyłączenia się laptopa. Podczas testu jasność ekranu była ustawiona na poziomie średnim (150 nitów).

Laptop Dell Latitude E7270 wytrzymał 8 godzin i 28 minut, zanim się wyłączył. W efekcie bateria może wystarczyć na cały dzień pracy bez konieczności doładowywania.

Tymczasem Thinkpad X260 z akumulatorem o pojemności 46 Whr (wewnętrzny + zewnętrzny) wytrzymał w teście 8 godzin i 21 minut. Również HP EliteBook 820 G3 z ogniwem o pojemności 44 Whr wytrzymał w teście przeglądania stron internetowych 6 godzin i 13 minut.

Jako że Latitude E7270 pod względem wydajności akumulatora przewyższa inne modele, przyznaję mu dziewięć punktów na dziesięć.

Recenzja laptopa Dell Latitude E7270: Często zadawane pytania

Dell Latitude E7270 laptop poleasingowy
Dell Latitude E7270
 1. Czy Dell E7270 jest wyposażony w interfejs Bluetooth?
  Tak, Dell Latitude E7270 jest wyposażony w interfejs Bluetooth 4.1, który umożliwia łączenie się z różnymi urządzeniami Bluetooth.
 2. W którym roku został wydany Dell Latitude E7270?
  Dell Latitude E7270 został wydany w 2016 roku.
 3. Czy Dell Latitude E7270 ma ekran dotykowy?
  Ekran dotykowy jest opcjonalną funkcją w modelu Latitude E7270. Konkretnie, funkcja ekranu dotykowego jest dostępna w laptopie z opcją wyświetlacza FHD, który ma szkło Corning Gorilla NBT. Szkło to chroni wyświetlacz laptopa przed zarysowaniami i gromadzeniem się odcisków palców.
 1. Czy Dell Latitude E7270 ma podświetlaną klawiaturę?
  Tak, klawiatura laptopa Latitude E7270 jest podświetlana w kolorze białym z regulowanym poziomem jasności.
 2. Czy Dell E7270 ma złącze USB z funkcją Power Share?
  Tak, Dell E7270 jest wyposażony w złącze USB z funkcją udostępniania zasilania, które znajduje się po prawej stronie laptopa. Port power share USB umożliwia ładowanie telefonów i innych urządzeń z interfejsem USB za pomocą laptopa, nawet gdy jest on wyłączony.

Moja opinia o laptopie Dell Latitude E7270

Dell Latitude E7270 laptop poleasingowy
Laptop Dell Latitude E7270

Jak dotąd, porównując Dell Latitude E7270 z rywalami, miałem do czynienia z mieszanką lepszych i gorszych wyników. Niemniej jednak prawie 8 i pół godziny pracy na baterii jest godne uwagi.

Ponadto możliwość zainstalowania na tym laptopie systemu Windows 7, 8, 9 lub 10 jest godna uznania, ale nie jest niczym niezwykłym. Tym, co sprawia, że Dell Latitude E7270 jest jeszcze bardziej atrakcyjny, jest możliwość zastosowania jako systemu operacyjnego potężnego systemu Ubuntu Linux lub jego chińskiej wersji – NeoKylin.

Dlatego jeśli jesteś pod wrażeniem tego, co powiedziałem o notebooku Dell Latitude E7270, nie bój się go wypróbować.

Czy warto kupić laptop poleasingowy Dell Latitude E7270?

Ten notebook ze względu na rok produkcji – 2016 może być trudno dostępny lub w ogóle nie do kupienia jako nowy produkt. Posiada wiele zalet, cech predysponujących go do zakupu, niekoniecznie z pierwszej ręki.

Dlatego jeśli miałbym go wybierać, to obecnie pokusiłbym się o zakup laptopa poleasingowego Dell Latitude E7270. Jest wart chwili zachodu i przewertowania kilku sklepów internetowych. A można go znaleźć wśród laptopów poleasingowych w naprawdę dobrej cenie i co najważniejsze: w pełnej sprawności technicznej.

Laptopy poleasingowe to zwykle sprzęt, który był wykorzystywany w firmach, biurach, a warunkiem koniecznym jest perfekcyjny stan techniczny. Więc jeśli dziś miałbym kupować ten laptop, zdecydowanie wybrałbym poleasingowy Dell Latitude E7270.

Źródło: itechguides.com

«
»