Recenzja Laptopa Dell Latitude e5470

Laptop Poleasingowy Dell Latitude E5470

Laptop Dell Latitude E5470 to porządny laptop, który bardziej ceni sobie trwałość niż najnowocześniejszy sprzęt. Poznaj specyfikację, czas pracy baterii, cenę oraz dowiedz się, czy warto kupić laptop poleasingowy.

Zalety Laptopa Dell Latitude e5470

– Solidna jakość wykonania
– Imponujący wyświetlacz
– Kilka funkcji przydatnych w biznesie
– Mnóstwo portów
Wady Laptopa Dell Latitude e5470

– Wysoka cena
– Wolny dysk twardy
– Średnia wydajność
Zalety i Wady Laptopa Dell Latitude E5470

Laptopy z serii Dell Latitude od lat są podstawą biznesu. Zbudowały reputację niedocenianej niezawodności, do tego stopnia, że te eleganckie czarne laptopy są wszechobecne. W tym momencie jest to tak samo biurowy element wyposażenia, jak ekspres do kawy.

Ale skoro jest tak powszechny, jak nowy laptop Dell Latitude E5470 może się wyróżnić na zatłoczonym rynku? Na początku trudno to stwierdzić. Ze specyfikacją obejmującą procesor Intel Core i5 szóstej generacji, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 500 GB i ceną 1 241 USD, Latitude nie wygląda zbyt dobrze. Nie znajdziesz tu żadnych przełomowych funkcji, ale ma kilka sztuczek w swoich gustownych, dobrze wyprasowanych rękawach.

Dell Latitude E5470 Laptop biznesowy

Biznesowy laptop Dell Latitude E5470 nie zdobędzie żadnych nagród za wzornictwo przemysłowe, ale ma pewną nieoczywistą elegancję. Czarny, prostokątny, w kształcie laptopa – na pierwszy rzut oka nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Ale właśnie to jest kluczem do wzornictwa Latitude. Jest tak klasyczny, jak codzienna koszula z guzikami i spodnie.

Z tyłu laptopa Dell E5470 znajduje się logo Dell, które jest jedynym błyszczącym akcentem w gustownym morzu matowej czerni. Gładzik jest podobnie matowy, czarny i nieco błyszczący. Jest tu wystarczająco dużo wzornictwa i odpowiedniego rozmieszczenia portów, by sugerować, że nawet najbardziej niepozorne akcenty zostały dobrze przemyślane i umieszczone z należytą starannością.

Nawet drobne szczegóły mają swój cel. W miejscu, gdzie wyświetlacz laptopa Dell Latitude E5470 styka się z korpusem, firma Dell postanowiła wzmocnić wytrzymałość Latitude poprzez zastosowanie metalowego mocowania zawiasu do obudowy. Jest to atrakcyjny element wzornictwa, który sprawia, że wyświetlacz pozostaje mocno przytwierdzony do korpusu. Elastyczność jest tu minimalna. To notebook stworzony do codziennego użytku.

Porty w laptopie Dell Latitude E5470

Biznesowy rodowód Laptopa Dell Latitude E5470 wpływa na każdy aspekt jego konstrukcji – w tym na rozmieszczenie i samą liczbę portów. Zazwyczaj w tym miejscu wymieniamy wszystkie dostępne połączenia, a biorąc pod uwagę ostatnie trendy, ubolewamy nad brakiem jednego lub kilku portów.

Latitude to zupełnie inna historia. To notebook wyposażony we wszystkie porty, których możesz potrzebować, i są one umieszczone dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz.

„Laptop Dell Latitude E5470 nie zdobędzie żadnych nagród za wzornictwo przemysłowe, ale ma pewną cichą elegancję.”

Zaczynając od tylnej strony laptopa, gdzie większość producentów umieszcza kilka otworów wentylacyjnych i nazywa to po imieniu, Dell Latitude E5470 posiada następujące elementy: jeden port USB, port Ethernet, port zasilacza sieciowego, port HDMI oraz gniazdo microSD. Na wypadek, gdyby to nie wystarczyło, z tyłu znajduje się również oldschoolowy port VGA.

Po lewej stronie Laptopa Dell Latitude A5470 ma duży otwór wylotowy, port USB i gniazdo kart inteligentnych. Po prawej stronie znajduje się jeszcze jeden port USB, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe oraz blokada Kensington.

Innymi słowy, Latitude ma z tyłu więcej portów niż niektóre laptopy mają na całej obudowie. Z tym notebookiem nie będziesz potrzebował żadnych kluczy, rozgałęziaczy czy adapterów. To mile widziana zmiana, biorąc pod uwagę ostatnie tendencje do eliminowania różnorodności i wymaganie od użytkowników polegania na zewnętrznych adapterach do podłączania swoich urządzeń.

Gniazdo TrackPoint w laptopie Dell Latitude E5470

Laptopy biznesowe są definiowane nie tylko przez ich porty, wygląd czy oprogramowanie. Jest jeszcze jedna cecha, której potrzebuje notebook, by być poważnie traktowanym jako laptop biznesowy: gniazdo TrackPoint na środku klawiatury. Laptop Dell Latitude E5470 ma go, tak jak powinien.

Kiedy przez kilka godzin wprowadzasz dane, wskaźnik w stylu TrackPoint może być ratunkiem. Nie trzeba zdejmować rąk z klawiatury, wystarczy dokonać korekty za pomocą końcówki i kontynuować pracę.

Nie jest to funkcja godna uwagi, ale działa dobrze. Jest wystarczająco dokładna, aby dokonać niewielkich zmian w pozycji kursora, ale nie na tyle czuła, aby zastąpić track pad w większości przypadków. Tuż pod spacją znajdziesz przycisk lewy, prawy i środkowy, który towarzyszy wskaźnikowi w stylu TrackPoint.

Gładzik jest trochę mały jak na obecne standardy, ale spełnia swoje zadanie. Jest szybki i dokładny bez względu na to, jak wysoko lub nisko ustawi się czułość. Jeśli jednak kupisz ten laptop, powinieneś wyświadczyć sobie przysługę i zapoznać się z trackPointem.

Klawiatura Laptopa Dell Latitude E5470 charakteryzuje się zaskakująco głębokim skokiem klawiszy jak na notebooka, a klawisze są solidne i sprężyste, bez wrażenia miękkości podczas długiego pisania. Pod spodem znajduje się standardowe białe podświetlenie LED, które świeci przez nasadki klawiszy i wokół nich. Nie jest to dokładnie podświetlenie Razer Chroma, ale spełnia swoje zadanie. Łatwo jest znaleźć odpowiednie klawisze funkcyjne podczas pisania w ciemności.

Świetna kolorystyka i jasność laptopa Dell Latitude E5470

Laptop Dell Latitude E5470 nie musi mieć świetnego wyświetlacza, a wystarczy mu przyzwoity lub przeciętny ekran. W końcu jego przeznaczeniem są arkusze kalkulacyjne, prezentacje w programie PowerPoint i okazjonalne oglądanie filmów w czasie lotu – nic, co wymagałoby bujnego i kolorowego ekranu.

Niemniej jednak Latitude ma zaskakująco sprawny wyświetlacz. Panel IPS ma świetne kąty widzenia i współczynnik kontrastu, który bije na głowę jeden z własnych systemów do gier Della, Inspiron 15 7000 Gaming. Tamten laptop cierpi na bardzo słabą jakość wyświetlacza o współczynniku kontrastu 140:1, podczas gdy Latitude – laptop biznesowy – posiada ostry wyświetlacz zdolny do osiągnięcia kontrastu 830:1 przy maksymalnej jasności.

Patrząc na najbliższą konkurencję, Lenovo Thinkpad X260 i Dell XPS 13, Latitude jest w stanie utrzymać się na powierzchni. Thinkpad, kolejny notebook biznesowy, wyprzedza XPS i Latitude pod względem kontrastu, zapewniając głębsze odcienie ciemności i jaśniejsze światła, ale Latitude wyprzedza je w zakresie dokładności kolorów.

„Rozbudowana pamięć masowa Latitude jest doceniana, ale jej koszt jest zbyt wysoki.”

Wyświetlacz Latitude jest nie tylko jasny i kolorowy, ale kolory są niezwykle dokładne. Przy średnim błędzie koloru na poziomie 1,69 laptop Dell Latitude E5470 zapewnia dokładność kolorów wystarczającą do edycji zdjęć w podróży, ale nie na tyle dobrą, by zastąpić dedykowany, profesjonalny monitor.

Jeśli chodzi o gamę kolorów, Latitude jest w stanie odtworzyć 73 procent wymagającego spektrum AdobeRGB, podczas gdy Thinkpadowi udaje się tylko 53 procent. To duża różnica i widać ją w codziennym użytkowaniu. XPS wyprzedza jednak zarówno Latitude, jak i Thinkpada dzięki wyświetlaczowi zdolnemu do reprodukcji 76 procent spektrum AdobeRGB.

Wyświetlacze w laptopach to prawie zawsze mieszanka, ale nie jest tak w tym przypadku. W przypadku Latitude otrzymujemy solidne wyniki w całej rozciągłości, pomimo kilku spadków tu i ówdzie, zwłaszcza w zakresie gamutu. Mimo to jest to bardzo sprawny wyświetlacz, który równie dobrze sprawdzi się w notebooku do gier, jak i w notebooku biznesowym.

Procesor laptopa Latitude E5470

Laptop Dell Latitude 5470 posiada dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-6300U, taktowany zegarem 2,4 GHz, i w większości przypadków użycia radzi sobie dobrze. Wydajność jedno- i wielordzeniowa jest średnia, co jest właściwe dla dwurdzeniowego procesora Skylake 6. generacji, ale przyjrzyjmy się konkurencji.

XPS 13 z procesorem Intel Core i7 7. generacji jest tu zdecydowanym zwycięzcą, ale Latitude dotrzymuje mu kroku. Zarówno Latitude, jak i Thinkpad były wyposażone w procesory Intel Core i5 ostatniej generacji, kiedy je recenzowaliśmy, i radzą sobie dobrze w granicach akceptowalnych marginesów. Intel Core i5 szóstej generacji to solidny procesor, który nie spowolni Cię podczas codziennych zadań.

Patrząc na wyniki testów Geekbench i Handbrake, można zauważyć, że laptop Dell Latitude E5470 plasuje się wygodnie pomiędzy Thinkpadem a XPS 13. Nie jest to najszybszy notebook, ale solidny i niezawodny procesor sprawia, że jest w zasięgu ręki od XPS-a 13 z najwyższej półki. Jedyny moment, w którym zauważyliśmy, że Latitude ma problemy z utrzymaniem się na nogach, to sytuacja, w której przekroczyliśmy rozsądne granice wielozadaniowości – dziesiątki kart przeglądarki, otwieranie kilku aplikacji jednocześnie.

W codziennym użytkowaniu Latitude radził sobie doskonale, ale trochę się męczył, gdy uruchamiał więcej niż jedną aplikację naraz. Jest to prawdopodobnie wynik pracy dysku twardego.

Szybkośc dysku Laptopa Dell E5470

Laptop Dell Latitude E5470 ma dużo miejsca, z dyskiem twardym o pojemności 500 GB, ale jego szybkość pozostawia wiele do życzenia. Nie jest on wystarczająco szybki, a patrząc na konkurencję, która posiada dyski SSD ze średniej półki, widać, że Latitude może czuć się ociężały podczas wykonywania zadań wrażliwych na działanie dysku twardego.

laptop poleasingowy

Po prostu nie ma porównania. XPS posiada szybki dysk SSD, który działa około dziesięć razy szybciej niż duży, ale powolny dysk twardy Latitude. Nawet Thinkpad wyprzedza go w tej kwestii, osiągając akceptowalne, choć nie błyskawiczne wyniki.

Niestety dla Latitude te różnice w prędkości są odczuwalne w codziennym użytkowaniu. Czasy uruchamiania są zaskakująco długie, a prędkość odczytu/zapisu sprawia, że przenoszenie plików jest bardzo uciążliwe. Rozbudowana pamięć masowa Latitude jest doceniana, ale jej koszt jest zbyt wysoki.

Laptop Dell Latitude E5470 nie dla graczy

Nie powinno być zaskoczeniem, że laptop Dell Latitude E5470 nie jest przeznaczony do gier. Bez dyskretnego procesora graficznego miał problemy w najmniej wymagającym z naszych benchmarków. Thinkpad i XPS 13 również posiadają wbudowany układ graficzny Intel HD, ale żaden z nich nie wypadł szczególnie dobrze w benchmarku 3DMark.

Laptop Dell Latitude E5470 nie osiągnie zadowalającej wydajności w grach, z wyjątkiem tych najmniej wymagających. Udało nam się uruchomić Hearthstone dość dobrze, ale zauważalna była utrata klatek przy uruchamianiu dużych efektów.

Nie jest to niespodzianka, biorąc pod uwagę rodowód Latitude jako laptopa biznesowego, ale warto o tym pamiętać, jeśli potrzebujesz czegoś, co zapewni Ci rozrywkę podczas długich lotów.

Kompaktowy i lekki laptop Dell E5470

Ten laptop został zaprojektowany z myślą o życiu w drodze i to widać. Jest mały i lekki, wygodnie mieści się w torbie na ramię, a ważąc zaledwie 3,88 kg, nie będzie Cię uwierał podczas codziennych dojazdów.

Laptop Dell Latitude E5470 ma wbudowaną baterię o mocy 62 W, która nie jest wymienialna na gorąco ani nie jest łatwo wymienialna przez użytkownika, więc pamiętaj o spakowaniu dołączonej ładowarki, jeśli wybierasz się w podróż. Czas pracy na baterii w Latitude jest wystarczająco dobry, by przetrwać większość dnia pracy przy mieszanym użytkowaniu, czyli około sześciu i pół godziny.

Jeśli chodzi o formalne benchmarki, czas pracy na baterii wypada nieco gorzej od najbliższych konkurentów. W teście baterii Peacekeeper Latitude wytrzymał nieco ponad cztery i pół godziny, a Thinkpad, który posiada baterie wymieniane na gorąco, około cztery godziny i pięćdziesiąt minut, przy czym XPS 13 wytrzymał o sześć minut dłużej.

To dobre, ale nie przełomowe wyniki. W pozostałych dwóch testach – pętli wideo i pętli makr w przeglądarce – Latitude wytrzymał od pięciu do sześciu godzin na baterii. W tych testach czas pracy na baterii jest naprawdę ograniczony, więc w codziennym użytkowaniu Latitude na pewno wytrzyma większość dnia pracy na jednym ładowaniu.

Dzięki niewielkiej, eleganckiej obudowie i skromnemu czasowi pracy na baterii, Latitude jest bardzo przenośnym urządzeniem dla osób podróżujących służbowo lub wszystkich, którzy chcą spędzić większość dnia pracy bez konieczności przykuwania się do biurka.

Smukły Dell Latitude E5470

Dołączone oprogramowanie nigdy nie wykraczało poza sferę niezbędnych narzędzi, i to się ceni. Do laptopa Dell Latitude E5470 dołączono kilka aplikacji marki Dell, ale nie są one zbyt nachalne i poza prośbą o zarejestrowanie się raz czy dwa, nigdy nie przeszkadzają. Nie będziesz musiał sprzątać domu po zakupie tego notebooka, przeszukując każdy kąt w poszukiwaniu przylegających kawałków bloatware.

W rzeczywistości jedyne oprogramowanie bloatware obecne w laptopie Dell Latitude E5470 było dołączone do systemu Windows 10. Było tam kilka aplikacji ze Sklepu Windows, których tak naprawdę nie potrzebowaliśmy, oraz więcej niż garść aplikacji testowych Microsoftu, które zasługiwały na szybkie i sprawiedliwe usunięcie.

Nasza opinia o laptopie Dell Latitude E5470

Laptop Dell Latitude E5470 to sprawny notebook biznesowy z wysokiej jakości wyświetlaczem i solidną konstrukcją. W porównaniu z innymi ofertami firmy Dell, jest to niezawodny notebook klasy średniej, który posiada kilka funkcji, które można znaleźć tylko w laptopach biznesowych.

Obsługa kart inteligentnych, wiele sprytnie rozmieszczonych portów i solidny czas pracy na baterii sprawiają, że Latitude jest dobrym przykładem, ale jest pewien problem: cena. W cenie 1 241 USD Latitude konkuruje z najwyższej klasy ofertą firmy Dell z linii XPS oraz ofertą notebooków biznesowych Lenovo.

Czy istnieje lepsza alternatywa laptopa?

Niestety dla laptopa Dell Latitude E5470 istnieją lepsze alternatywy w tym samym przedziale cenowym, w tym oferty od Dell. Linia XPS nadal imponuje i można dostać się do 13-calowej linii od 800 dolarów, lub 15-calowej linii od 900 dolarów.

Możesz również spekulować oba te urządzenia tuż za Latitude, i przyjść w mniej więcej tej samej cenie z garścią funkcji premium, w tym jedną z najbardziej atrakcyjnych obudów na rynku dzisiaj, i najnowsze procesory Intel Core 7. generacji.

Mimo że obudowa jest w większości plastikowa, Latitude E5470 jest zbudowany jak mały, plastikowy czołg. Korpus nie ugina się, ani nie poddaje w żaden niepokojący sposób i z pewnością przetrwałby kilka lat noszenia go w i z torby kurierskiej, stawiając czoła rygorom codziennego użytkowania.

Sprzęt to już inna historia. Latitude jest dziś wystarczająco szybki i może utrzymać się przez około rok, ale bardzo szybko zacznie pokazywać swój wiek. Dwurdzeniowy procesor Intel Core szóstej generacji dobrze radzi sobie z pojedynczymi zadaniami i niewielką wielozadaniowością, ale nie jest wystarczająco szybki, by nadążyć, jeśli masz zbyt wiele aplikacji uruchomionych jednocześnie.

Dysk twardy prawdopodobnie sprawi, że będziesz musiał wyrywać sobie włosy z głowy przed końcem 2017 roku. To po prostu nie jest wystarczająco szybki do niczego innego niż długoterminowe i rzadkie przechowywanie. O wiele lepiej zainwestować w dysk SSD o połowę mniejszy.

Czy powinieneś kupić laptopa Dell Latitude E5470?

Dla większości użytkowników odpowiedź będzie brzmiała: nie. Ale jeśli potrzebujesz laptopa z gniazdem kart inteligentnych – jak niektórzy użytkownicy biznesowi – i jeśli nie możesz żyć bez wskaźnika w stylu TrackPoint, to laptop Dell Latitude E5470 nie jest złym wyborem. Upewnij się tylko, że kupisz go, gdy jest w sprzedaży, lub upewnij się, że Twoja firma pokryje koszty.

Czy warto kupić poleasingowy laptop Dell Latitude E5470?

Tak. Jednoznacznie tak. O ile regularna cena Latitude jest dość wysoka, o tyle cena poleasingowego laptopa Dell Latitude E5470 jest kwotą osiągalną nie tylko dla biznesowych użytkowników. Lekki, smukły, poręczny – do codziennego, niezbyt wymagającego użytku – dobrze się sprawdzi.

Laptop poleasingowy Dell Latitude E5470 ma solidną konstrukcję i świetny wyświetlacz, co również przemawia na jego korzyść. 4- godziny bez ładowania to całkiem niezły czas, jak na używany sprzęt, więc jeśli nie zależy Ci na nowym urządzeniu, zastanów się nad laptopem poleasingowym E5470.

Ważne, że wybór ten nie musi wiązać się z wysoką ceną. Laptop poleasingowy Dell E5470 możesz kupić w sklepie taniekomputery.pl na raty i rozłożyć wydatek na dogodne części. Sprawdź!

Źródło: digitaltrends.com

«
»