Recenzja Laptopa Dell Latitude e5470

recenzja dell latitude E5470

Laptop Dell Latitude E5470 to porządny laptop, który bardziej ceni sobie trwałość niż najnowocześniejszy sprzęt. Poznaj specyfikację, czas pracy baterii, cenę oraz dowiedz się, czy warto kupić laptop poleasingowy.

Zalety Laptopa Dell Latitude e5470

 • Solidna jakość wykonania
 • Imponujący wyświetlacz
 • Kilka funkcji przydatnych w biznesie
 • Mnóstwo portów

Wady Laptopa Dell Latitude e5470

 • Wysoka cena
 • Wolny dysk twardy
 • Średnia wydajność

Laptopy z serii Dell Latitude od lat są podstawą biznesu. Zbudowały reputację niedocenianej niezawodności, do tego stopnia, że te eleganckie czarne laptopy są wszechobecne. W tym momencie jest to tak samo biurowy element wyposażenia, jak ekspres do kawy.

Ale skoro jest tak powszechny, jak nowy laptop Dell Latitude E5470 może się wyróżnić na zatłoczonym rynku? Ze specyfikacją obejmującą procesor Intel Core i5 szóstej generacji, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 500 GB i ceną 1 241 USD, Latitude nie wygląda zbyt dobrze. Nie znajdziesz tu żadnych przełomowych funkcji, ale ma kilka sztuczek w swoich gustownych, dobrze wyprasowanych rękawach.

Dell Latitude E5470 Laptop biznesowy

Mimo że laptop biznesowy Dell Latitude E5470 nie otrzyma nagród za projektowanie przemysłowe, charakteryzuje się subtelną elegancją. Jego czarna, prostokątna forma nie rzuca się w oczy, co jest dokładnie tym, co definiuje design serii Latitude – jest równie ponadczasowy jak garnitur i krawat.

Na tylnej klapie laptopa E5470 widnieje logo Dell, które świeci na tle matowej czerni obudowy, stanowiąc jedyny błyszczący element. Touchpad jest również matowy, co dodaje uroku jego minimalistycznemu designowi. Staranne rozmieszczenie portów i subtelne detale świadczą o przemyślanym projektowaniu.

Porównanie specyfikacji

Nowy Latitude E5470 jest wyposażony w 14-calowy ekran, procesor Intel Core i5-6300U, 8 GB pamięci RAM, a jego dysk twardy ma pojemność 500 GB. Przy cenie wynoszącej około 1241 USD, konkuruje z takimi modelami jak HP EliteBook 840 G3 czy Lenovo ThinkPad T470, które oferują podobne specyfikacje w zbliżonych cenach. W porównaniu do nich, Dell wyróżnia się solidną konstrukcją i dobrymi opcjami rozbudowy, ale nieco ustępuje pod względem wydajności dysku twardego, co może wpłynąć na ogólną szybkość działania systemu.

Porty w laptopie Dell Latitude E5470

Biznesowy rodowód Laptopa Dell Latitude E5470 wpływa na każdy aspekt jego konstrukcji – w tym na rozmieszczenie i samą liczbę portów. Zazwyczaj w tym miejscu wymieniamy wszystkie dostępne połączenia, a biorąc pod uwagę ostatnie trendy, ubolewamy nad brakiem jednego lub kilku portów.

Latitude to zupełnie inna historia. To notebook wyposażony we wszystkie porty, których możesz potrzebować, i są one umieszczone dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz.

„Laptop Dell Latitude E5470 nie zdobędzie żadnych nagród za wzornictwo przemysłowe, ale ma pewną cichą elegancję.”

Zaczynając od tylnej strony laptopa, gdzie większość producentów umieszcza kilka otworów wentylacyjnych i nazywa to po imieniu, Dell Latitude E5470 posiada następujące elementy: jeden port USB, port Ethernet, port zasilacza sieciowego, port HDMI oraz gniazdo microSD. Na wypadek, gdyby to nie wystarczyło, z tyłu znajduje się również oldschoolowy port VGA.

Po lewej stronie Laptopa Dell Latitude A5470 ma duży otwór wylotowy, port USB i gniazdo kart inteligentnych. Po prawej stronie znajduje się jeszcze jeden port USB, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe oraz blokada Kensington.

Innymi słowy, Latitude ma z tyłu więcej portów niż niektóre laptopy mają na całej obudowie. Z tym notebookiem nie będziesz potrzebował żadnych kluczy, rozgałęziaczy czy adapterów. To mile widziana zmiana, biorąc pod uwagę ostatnie tendencje do eliminowania różnorodności i wymaganie od użytkowników polegania na zewnętrznych adapterach do podłączania swoich urządzeń.

Gniazdo TrackPoint w laptopie Dell Latitude E5470

Laptopy biznesowe są definiowane nie tylko przez ich porty, wygląd czy oprogramowanie. Jest jeszcze jedna cecha, której potrzebuje notebook, by być poważnie traktowanym jako laptop biznesowy: gniazdo TrackPoint na środku klawiatury. Laptop Dell Latitude E5470 ma go, tak jak powinien.

Kiedy przez kilka godzin wprowadzasz dane, wskaźnik w stylu TrackPoint może być ratunkiem. Nie trzeba zdejmować rąk z klawiatury, wystarczy dokonać korekty za pomocą końcówki i kontynuować pracę.

Nie jest to funkcja godna uwagi, ale działa dobrze. Jest wystarczająco dokładna, aby dokonać niewielkich zmian w pozycji kursora, ale nie na tyle czuła, aby zastąpić track pad w większości przypadków. Tuż pod spacją znajdziesz przycisk lewy, prawy i środkowy, który towarzyszy wskaźnikowi w stylu TrackPoint.

Gładzik jest trochę mały jak na obecne standardy, ale spełnia swoje zadanie. Jest szybki i dokładny bez względu na to, jak wysoko lub nisko ustawi się czułość. Jeśli jednak kupisz ten laptop, powinieneś wyświadczyć sobie przysługę i zapoznać się z trackPointem.

Klawiatura Laptopa Dell Latitude E5470 charakteryzuje się zaskakująco głębokim skokiem klawiszy jak na notebooka, a klawisze są solidne i sprężyste, bez wrażenia miękkości podczas długiego pisania. Pod spodem znajduje się standardowe białe podświetlenie LED, które świeci przez nasadki klawiszy i wokół nich. Nie jest to dokładnie podświetlenie Razer Chroma, ale spełnia swoje zadanie. Łatwo jest znaleźć odpowiednie klawisze funkcyjne podczas pisania w ciemności.

Zaawansowana kolorystyka i jasność Dell Latitude E5470

Chociaż Dell Latitude E5470 może nie potrzebować ekstrawaganckiego wyświetlacza, jego ekran jest więcej niż wystarczający dla arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji czy okazjonalnego oglądania filmów w podróży.

Wyświetlacz Latitude oferuje zaskakująco dobre parametry. Jego panel IPS cechuje się doskonałymi kątami widzenia oraz współczynnikiem kontrastu 830:1, co góruje nad wyświetlaczem z Dell Inspiron 15 7000 Gaming o współczynniku 140:1. W porównaniu z konkurentami, jak Lenovo Thinkpad X260 i Dell XPS 13, Latitude zapewnia lepszą dokładność kolorów, choć Thinkpad oferuje głębsze czernie i jaśniejsze biel.

„Rozbudowana pamięć masowa Latitude jest doceniana, ale jej koszt jest zbyt wysoki.”

Co ciekawe, Latitude odwzorowuje 73% spektrum AdobeRGB, podczas gdy Thinkpad tylko 53%, co jest znaczną różnicą widoczną w codziennym użytkowaniu. Mimo kilku niedociągnięć, jakość obrazu jest na tyle dobra, że sprawdzi się zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak i rozrywkowych.

Wytrzymałość i funkcjonalność Dell Latitude E5470

Latitude E5470 jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-6300U, który sprawdza się w codziennych zadaniach, chociaż w intensywnym wielozadaniowym użytkowaniu może nieco zwalniać. Mimo to, jest to solidna jednostka, którą warto rozważyć, zwłaszcza przy okazji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Dell-Latitude-E5470-Geekbench-Single-Core-Score1.png

Pod względem przechowywania danych, 500 GB HDD jest znacznym zasobem, lecz jego szybkość może być niewystarczająca w porównaniu do nowoczesnych dysków SSD, co może wpłynąć na czas uruchamiania systemu i przenoszenie dużych plików. Przemyśl zainwestowanie w szybszy dysk SSD dla lepszej wydajności.

Latitude nie jest zaprojektowany z myślą o grach, co jest widoczne w testach wydajności graficznej, ale będzie odpowiedni dla mniej wymagających aplikacji. Mimo to, jego lekka i kompaktowa konstrukcja czyni go idealnym towarzyszem dla osób często podróżujących.

laptop poleasingowy

Użytkownicy chwalą laptop za solidność i trwałość konstrukcji, a także za jakość wyświetlacza i komfort pisania. Jednakże warto zwrócić uwagę na potencjalne problemy z przegrzewaniem i hałasem wentylatora podczas intensywnego użytkowania.

Dell Latitude E5470 – nie dla graczy

Nie jest zaskoczeniem, że Dell Latitude E5470 nie jest przeznaczony do gier. Bez dedykowanej karty graficznej laptop napotyka trudności nawet w mniej wymagających grach. Podobnie jak ThinkPad i XPS 13, które również wykorzystują zintegrowaną grafikę Intel HD, żaden z nich nie wypadł dobrze w benchmarku 3DMark.

Laptop Dell Latitude E5470 nie dostarcza zadowalającej wydajności w grach, z wyjątkiem najmniej wymagających tytułów. Hearthstone działał całkiem płynnie, ale podczas uruchamiania większych efektów były zauważalne spadki liczby klatek na sekundę.

Jako laptop biznesowy, warto pamiętać o jego ograniczeniach multimedialnych, zwłaszcza jeśli poszukujesz rozrywki w czasie długich podróży.

Kompaktowy i lekki Dell Latitude E5470

Zaprojektowany z myślą o mobilności, Dell Latitude E5470 jest idealny dla osób ciągle w ruchu. Jest kompaktowy i lekki, łatwo zmieści się w torbie na ramię, a jego waga wynosząca tylko 3,88 kg nie będzie ciężarem podczas codziennych przemieszczeń.

Laptop Dell Latitude E5470 ma wbudowaną baterię o mocy 62 W, która nie jest wymienialna na gorąco ani nie jest łatwo wymienialna przez użytkownika, więc pamiętaj o spakowaniu dołączonej ładowarki, jeśli wybierasz się w podróż. Czas pracy na baterii w Latitude jest wystarczająco dobry, by przetrwać większość dnia pracy przy mieszanym użytkowaniu, czyli około sześciu i pół godziny.

Jeśli chodzi o formalne benchmarki, czas pracy na baterii wypada nieco gorzej od najbliższych konkurentów. W teście baterii Peacekeeper Latitude wytrzymał nieco ponad cztery i pół godziny, a Thinkpad, który posiada baterie wymieniane na gorąco, około cztery godziny i pięćdziesiąt minut, przy czym XPS 13 wytrzymał o sześć minut dłużej.

To dobre, ale nie przełomowe wyniki. W pozostałych dwóch testach – pętli wideo i pętli makr w przeglądarce – Latitude wytrzymał od pięciu do sześciu godzin na baterii. W tych testach czas pracy na baterii jest naprawdę ograniczony, więc w codziennym użytkowaniu Latitude na pewno wytrzyma większość dnia pracy na jednym ładowaniu.

Dzięki niewielkiej, eleganckiej obudowie i skromnemu czasowi pracy na baterii, Latitude jest bardzo przenośnym urządzeniem dla osób podróżujących służbowo lub wszystkich, którzy chcą spędzić większość dnia pracy bez konieczności przykuwania się do biurka.

Opinie użytkowników

Użytkownicy cenią Latitude E5470 przede wszystkim za jego wytrzymałość i solidność konstrukcji. Jest często chwalony za dobrą jakość wyświetlacza oraz wygodną klawiaturę, co jest kluczowe dla profesjonalistów spędzających długie godziny na pisaniu. Niektórzy użytkownicy narzekają jednak na głośność pracy wentylatora oraz na to, że laptop może się znacząco nagrzewać podczas intensywnej pracy.

Wprowadzone zmiany:

 • Dodano porównanie specyfikacji, aby czytelnicy mogli lepiej zrozumieć, jak E5470 wypada na tle konkurencji.
 • Wprowadzono opinie użytkowników, aby dodać perspektywę rzeczywistych doświadczeń z użyciem tego modelu.
 • Poprawiono strukturę artykułu, aby lepiej organizować treść i ułatwić czytelnikom nawigację po artykule.

Czy istnieje lepsza alternatywa laptopa?

Niestety dla laptopa Dell Latitude E5470 istnieją lepsze alternatywy w tym samym przedziale cenowym, w tym oferty od Dell. Linia XPS nadal imponuje i można dostać się do 13-calowej linii od 800 dolarów, lub 15-calowej linii od 900 dolarów.

Możesz również spekulować oba te urządzenia tuż za Latitude, i przyjść w mniej więcej tej samej cenie z garścią funkcji premium, w tym jedną z najbardziej atrakcyjnych obudów na rynku dzisiaj, i najnowsze procesory Intel Core 7. generacji.

Mimo że obudowa jest w większości plastikowa, Latitude E5470 jest zbudowany jak mały, plastikowy czołg. Korpus nie ugina się, ani nie poddaje w żaden niepokojący sposób i z pewnością przetrwałby kilka lat noszenia go w i z torby kurierskiej, stawiając czoła rygorom codziennego użytkowania.

Sprzęt to już inna historia. Latitude jest dziś wystarczająco szybki i może utrzymać się przez około rok, ale bardzo szybko zacznie pokazywać swój wiek. Dwurdzeniowy procesor Intel Core szóstej generacji dobrze radzi sobie z pojedynczymi zadaniami i niewielką wielozadaniowością, ale nie jest wystarczająco szybki, by nadążyć, jeśli masz zbyt wiele aplikacji uruchomionych jednocześnie.

Dysk twardy prawdopodobnie sprawi, że będziesz musiał wyrywać sobie włosy z głowy przed końcem 2017 roku. To po prostu nie jest wystarczająco szybki do niczego innego niż długoterminowe i rzadkie przechowywanie. O wiele lepiej zainwestować w dysk SSD o połowę mniejszy.

Czy warto kupić poleasingowy laptop Dell Latitude E5470?

Jeśli szukasz wydajnego narzędzia do pracy i nie przeszkadzają ci pewne kompromisy w zakresie wydajności, Dell Latitude E5470 to solidny wybór. Jego przystępna cena, zwłaszcza w wersji poleasingowej, oraz dobra wydajność czynią go atrakcyjnym rozwiązaniem na rynku laptopów biznesowych.

Warto także rozważyć alternatywy w podobnym przedziale cenowym, takie jak Dell XPS 13, które mogą oferować lepsze funkcje w atrakcyjniejszej obudowie z najnowszymi procesorami Intel Core 7. generacji.

Ważne, że wybór ten nie musi wiązać się z wysoką ceną. Laptop poleasingowy Dell E5470 możesz kupić w sklepie taniekomputery.pl na raty i rozłożyć wydatek na dogodne części. Sprawdź!

Na podstawie: digitaltrends.com

 • Recenzja laptopa Dell Latitude 3540 – Idealny do szkoły i pracy
  Dell Latitude 3540 to model laptopa biznesowego wprowadzony na rynek w marcu 2023 roku. Jest to urządzenie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak przeglądanie internetu czy oglądanie filmów. Dzięki nowoczesnym procesorom i możliwości wyboru dużej ilości pamięci RAM, laptop ten oferuje szybką i płynną obsługę wielu aplikacji jednocześnie, co jest kluczowe w dynamicznym środowisku biznesowym.
 • Najlepsze laptopy Dell 17 cali: Ranking tanich modeli na rynku
  Rzadko zdarza się znaleźć 17-calowy laptop Dell za mniej niż 5000 zł. Cena DelL Latitude 7480 czy XPS 17 przekracza dwukrotność tej kwoty. Stać Cię na taki laptop? Jeśli tak, przejdź do kolejnego artykułu. W innym przypadku zostań z nami i poznaj tańsze modele laptopów Dell o 17-calowej matrycy i z pełnym wyposażeniem. Przedstawimy ranking najlepszych laptopów Dell, które nie wyczyszczą Twojego konta oszczędnościowego do zera.
 • Laptopy poleasingowe Dell 14 cali
  Poszukujesz wydajnego i ekonomicznego rozwiązania dla swoich komputerowych potrzeb? Zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem, w którym omawiamy laptopy poleasingowe Dell o przekątnej ekranu 14 cali. Dzięki swojej niezawodności, wydajności i przystępnej cenie, te komputery są idealne dla studentów, profesjonalistów i małych przedsiębiorstw. Dowiedz się, dlaczego wybór laptopa poleasingowego może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie! #Dell #laptop #poleasingowy #ekonomia #technologia #14cali
 • Recenzja laptopa Dell Precision 7530: Mobilna stacja robocza
  Laptop Dell Precision 7530 ma wysoką wydajność dzięki najlepszej w swojej klasie specyfikacji, ale bateria jest ograniczona. Laptop Dell Precision 7530 należy do najwyższej klasy mobilnych stacji roboczych z linii Precision firmy Dell. Linia ta obejmuje modele 3000, które są ukierunkowane na cenę; modele 5000, które są ukierunkowane na mobilność; oraz modele 7000, które są… Czytaj więcej: Recenzja laptopa Dell Precision 7530: Mobilna stacja robocza
 • Recenzja laptopa Dell Precision 7520
  Laptop Dell Precision 7520 oferuje wszystko, czego można potrzebować w mobilnej stacji roboczej – od mocnego sprzętu po wygodne zabezpieczenia i trwałą konstrukcję. Dzięki dużej mocy obliczeniowej, świetnej graficznej oraz bardzo dobremu wyświetlaczowi 4K ten laptop ma wiele zalet. Cena od 1 199 dolarów (3 099 dolarów w konfiguracji) sprawia, że jest to mądra opcja… Czytaj więcej: Recenzja laptopa Dell Precision 7520
«
»