Recenzja Laptopa Dell Latitude 5580

Laptop poleasingowy Dell Latitude 5580

Co jest duże i mocne, ale waży tylko 4,2 kg? To laptop Dell Latitude 5580, wszechstronny, wydajny zamiennik komputera stacjonarnego, który można uznać za korporacyjnego kuzyna XPS 15.

Czy w Twojej firmie pracownicy wciąż siedzą przy komputerach stacjonarnych? Nadszedł czas, aby wprowadzić zamienniki komputerów stacjonarnych – laptopy, które praktycznie zastępują stacje robocze, z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 i wszystkimi najnowszymi udogodnieniami. Takie jest przesłanie laptopa Dell Latitude 5580, 15,6-calowego laptopa biznesowego, wyposażonego we wszystko, od kamery internetowej z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello po starsze porty Ethernet i VGA. Rozmiar ekranu oznacza, że nie jest on tak przenośny jak nasz ulubiony laptop biznesowy, 14-calowy Lenovo ThinkPad T470, ale z pewnością nadaje się do krótkich podróży lub przemieszczania się między biurem a domem. Menedżerowie IT będą chcieli go sprawdzić.

ZALETY Laptopa Dell Latitude 5580:

-Potężna wydajność.
-Dobry czas pracy na baterii laptopa Dell Latitude 5580.
-Pełnowymiarowa klawiatura z dwoma urządzeniami wskazującymi.

WADY Laptopa Dell Latitude 5580:

-Wyświetlacz mógłby być jaśniejszy.
-Brak obsługi Thunderbolt 3.

Konfiguracje Laptopa Dell Latitude 5580

Laptop Dell Latitude 5580 zaczyna się od skromnego zestawu z procesorem Core i3, 4 GB pamięci RAM i dyskiem twardym o pojemności 500 GB. Nasz bogato wyposażony egzemplarz testowy ma procesor Core i7-7820HQ (ten sam układ 2,9 GHz, który można znaleźć w Apple MacBook Pro 15-Inch, 16 GB pamięci i dysk półprzewodnikowy o pojemności 512 GB. Wizualizacją zajmuje się zintegrowany z procesorem układ graficzny Intel HD 630. Matowy wyświetlacz oferuje rozdzielczość Full HD (1,920 na 1,080).

Wytrzymała obudowa Laptopa Dell Latitude 5580

Matowa, czarna, aluminiowa obudowa laptopa Dell Latitude 5580 jest wygodna do trzymania i udowodniła swoją wytrzymałość w testach MIL-STD 810G. Wyświetlacz nie ugina się, a klawiatura tylko trochę, jeśli naciska się na środkowe klawisze. Przy wadze 4,2 kg laptop Dell Latitude 5580 dzieli różnicę między MacBookiem Pro (4,0 kg) a Dell XPS 15 (4,4 kg z dodatkowym ciężarem ekranu dotykowego), ale wszystkie trzy są stosunkowo lekkie jak na standardy laptopów 15-calowych. Mierząc 0,9 na 14,8 na 9,9 cala (HWD), 5580 jest o jedną piątą cala grubszy, ale poza tym pasuje do HP ZBook Studio G4 – trochę po stronie nieporęczności w porównaniu z 0,6 na 13,8 na 9,5 cala Apple.

Z wyjątkiem Thunderbolt 3, który jest opcjonalny, laptop Dell Latitude 5580 ma wszystkie porty, jakich można sobie życzyć. Na lewej krawędzi Latitude znajduje się port USB-C/DisplayPort, port USB 3.0 oraz gniazdo kart SD (na tyle głębokie, że można transportować system z kartą na miejscu, a nie wystającą). Po prawej stronie znajduje się kolejny port USB 3.0, a także port VGA, gniazdo audio, opcjonalne gniazdo karty SIM oraz gniazdo blokady Noble (nie Kensington).

Laptop poleasingowy Dell Latitude 5580
Laptop Dell Latitude 5580

Wreszcie trzeci port USB 3.0 dołącza do portów Ethernet i HDMI oraz do złącza zasilania AC z tyłu. Nasz 5580 miał zarówno gniazdo SmartCard na lewym boku, jak i bezstykowy czytnik SmartCard w podpórce pod dłonie. O łączność bezprzewodową dbają Bluetooth i Wi-Fi 802.11ac, choć WiGig jest inną opcją.

Funkcje i dodatki w laptopie Dell Latitude 5580

Kamera internetowa umieszczona nad wyświetlaczem laptopa Dell Latitude 5580 rejestruje dobrze oświetlone, szczegółowe zdjęcia i filmy, a także służy jako urządzenie do logowania się do Windows Hello (co dziwne, ekran konfiguracji Windows Hello oferuje tylko kamerę do rozpoznawania twarzy, ignorując czytnik linii papilarnych). Głośniki pod przednią krawędzią Dell’a produkują odpowiedni dźwięk – daleki od najgłośniejszego, jaki słyszeliśmy i krótki na dudniące basy, ale wystarczający, aby być słyszanym w sali konferencyjnej i z dobrą reprodukcją dźwięku dla naszych MP3.

Laptop poleasingowy Dell Latitude 5580
Laptop Dell Latitude 5580

Szerokie ramki laptopa Dell Latitude 5580 otaczają ekran IPS o przekątnej 15,6 cala, rozdzielczości Full HD i domyślnym 125-procentowym powiększeniu w systemie Windows, co sprawia, że nie męczy on wzroku. Kąty widzenia są szerokie, a kolory ładnie nasycone, natomiast drobne szczegóły wyglądają ostro. Zarówno slajdy PowerPointa, jak i filmy z YouTube w rozdzielczości 1080p wyskakują z ekranu. Nasz jedyny zarzut dotyczy tego, że wyświetlacz nie jest tak jasny jak u innych rywali – kontrast jest dobry, ale moc świecenia panelu oceniamy zdecydowanie na południe od 350 nitów w XPS 15 lub 500 nitów w MacBooku Pro.

Klawiatura Laptopa Dell Latitude 5580 – opinia

Nie mamy żadnych zastrzeżeń do klawiatury laptopa Dell Latitude 5580, poza tym, że Home i End nie mają dedykowanych klawiszy, jak ich partnerzy Page Up i Page Down (są to kombinacje klawisza Fn i klawiszy strzałek). Pełnowymiarowy układ obejmuje klawiaturę numeryczną i oferuje satysfakcjonujący skok i wrażenia dotykowe, kiedy już przyzwyczaimy się do lekko gumowego dotyku; ocenilibyśmy ją między najlepszymi (Lenovo ThinkPad serii T i X) i najbardziej płaskimi (Apple MacBook i Pro) w kategoriach konkurencyjnych klawiatur.

Klawiatura oferuje dwa urządzenia wskazujące – dwuprzyciskowy touchpad i wbudowany drążek wskazujący z trzema własnymi przyciskami. Oba działają płynnie, przy czym touchpad okazuje się szczególnie dokładny i reagujący na ślizgi i stuknięcia. Nasz 5580 jest objęty trzyletnią gwarancją z serwisem na miejscu po zdalnej diagnostyce; pakiet oprogramowania Dell kładzie nacisk na bezpieczeństwo i łatwość zarządzania, z wszystkim od deski rozdzielczej szyfrowania i zarządzania hasłami do centralnej konsoli stanu systemu i aktualizacji. (Dołączone do systemu Windows gry Bubble Witch 3 Saga, Minecraft i inne zabawki wyglądają w tym kontekście jeszcze bardziej niedorzecznie).

Moc, procesor laptopa Dell Latitude 5580

Wspomnieliśmy już o Core i7-7820HQ, czterordzeniowym procesorze 2,9 GHz (3,9 GHz turbo) z funkcją Hyper-Threading, połączonym tutaj z 16 GB pamięci non-ECC DDR4 i dyskiem półprzewodnikowym SanDisk SATA M.2 o pojemności 512 GB. Dzięki niemu laptop Dell Latitude 5580 przekroczył nie tylko barierę 3000 punktów, ale i 3500 punktów (3556) w naszym benchmarku produktywności PCMark 8, wyprzedzając takie modele jak XPS 15 i ThinkPad T470 (ostatni z nich osiągnął wynik 3132 punktów).

test Laptopa Dell Latitude 5580

Oprócz unicestwienia takich programów jak Word i Excel, 5580 laptop Dell Latitude 5580 wygrał również nasz konkurs edycji obrazów w Adobe Photoshop z czasem 2 minuty i 58 sekund, przy 3:15 MacBooka Pro i 3:31 ThinkPada z procesorem Core i5. Wraz z XPS 15 (1:03 w porównaniu z 1:01) znalazł się na czele wirtualnej czwórki, która wygrała konkurs edycji wideo Handbrake.

Zintegrowany układ graficzny laptopa Dell Latitude 5580 nie przysłużył się w naszych testach symulacji gier, w których uzyskał zaledwie jedną piątą wyniku XPS-a 15 i jego karty graficznej GeForce GTX 1050 w podteście 3DMark Fire Strike Extreme, a w testach Heaven i Valley wyprzedził tę maszynę oraz MacBooka Pro. (Ekran 4K w XPS 15 postawił go w gorszej sytuacji od Apple w sprintach z najwyższą jakością i natywną rozdzielczością ekranu). 5580 nie jest stworzony do rozrywki; jest stworzony do szybkiej, zwiniętej w kłębek produktywności.

test Laptopa Dell Latitude 5580

W naszym teście obciążania akumulatora laptop Dell Latitude 5580 wytrzymał 11 godzin i 10 minut. W ten sposób ZBook Studio (2 362,62 zł za konfigurację początkową w HP) (Otwiera się w nowym oknie) i XPS 15 (po około 6 godzin) zostają pokonane przez T470 ze standardową baterią (9 godzin i 21 minut), choć opcjonalna bateria o przedłużonej żywotności zapewnia czas pracy zbliżony do 18 godzin.

Czy kupię Laptop Dell Latitude 5580?

Laptop Dell Latitude 5580 to silny konkurent, jeśli szukasz wysokiej klasy, wydajnego zamiennika biurowego. Jest to solidna i szybka maszyna, którą można skonfigurować w dowolny sposób, a jej funkcje zadowolą najbardziej wybrednego pracownika. Jednak jego rozmiar i moc sprawiają, że jest to system niszowy lub zbliżony do stacji roboczej, jak już wspomnieliśmy. Lenovo ThinkPad T470 pozostaje naszym wyborem redakcji wśród laptopów biznesowych ze względu na bardziej przenośną obudowę, niezrównaną klawiaturę, standardowy zamiast opcjonalnego Thunderbolt 3 i dostępny epicki czas pracy na baterii.

Czy warto kupić laptop poleasingowy Dell Latitude 5580?

Zakup laptopa Dell Latitude 5580, jako narzędzia do pracy lub nauki to dobry i sprawdzony pomysł. Powyższa recenzja przedstawia zarówno wady i zalety tego urządzenia. Wniosek jest jeden: warto zainwestować w ten sprzęt. Jako sprawdzony tip polecam Wam kupować poleasingowe laptopy. Również w przypadku laptopa Dell Latitude 5580 zakup poleasingowego sprzętu to naprawdę dobry wybór. Zdecydowanie niższa cena niż w przypadku nowego laptopa, a przy tym pełna sprawność techniczna oraz możliwość zakupu na raty: to najważniejsze cechy poleasingowego laptopa Dell Latitude 5580. Czy warto? Oczywiście!

«
»