Recenzja laptopa Dell Latitude 5590: Laptop biznesowy z wieloma konfiguracjami

laptop poleasingowy dell latitude 5590
laptop poleasingowy dell latitude 5590

Recenzja laptopa Dell Latitude 5590: Moje zdanie


Laptop Dell Latitude 5590 to biznesowy laptop, który oferuje wiele opcji systemu operacyjnego, wyświetlacza, CPU, GPU, pamięci masowej i baterii. Dzięki temu można optymalnie skonfigurować ten laptop do określonych wymagań biznesowych bez opróżniania kieszeni. Jednak brak kamery internetowej w tym laptopie jest dość rozczarowujący.

ZALETY Laptopa Dell Latitude 5590:

 1. Potężny procesor Core i7
 2. Opcje systemu operacyjnego Windows 10 lub Ubuntu Linux.
 3. Do 32 GB pamięci RAM

WADY Laptopa Dell Latitude 5590:

 1. Brak kamery internetowej

Szukasz laptopa biznesowego, który dostosuje się do wielu firm? Jeśli tak, to przeczytanie tej recenzji laptopa Dell Latitude 5590 jest krokiem w kierunku właściwej drogi.

W tym artykule odkryjesz wszystko, co musisz wiedzieć o cechach konstrukcyjnych laptopa Dell Latitude 5590, procesorze, pamięci, pamięci masowej, GPU i baterii. Dodatkowo opowiem o wszystkich wielorakich konfiguracjach sprzętowych tego laptopa.

Ponadto zobaczysz, jak laptop Dell Latitude 5590 wypada na tle podobnych laptopów i jak dobrze wypadł w ocenie od jednego do dziesięciu.

Dlatego, zobacz, dlaczego laptop Dell Latitude 5590 jest dobrą opcją dla właścicieli firm w bezstronnej recenzji.

Laptop Dell Latitude 5590 Opinia: Moje pierwsze przemyślenia

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Jedną rzeczą, która podoba mi się w laptopie Dell Latitude 5590 jest wiele opcji dotyczących systemu operacyjnego, wyświetlacza, CPU, GPU, pamięci masowej i baterii. Stąd, można optymalnie skonfigurować ten laptop do konkretnych wymagań biznesowych bez opróżniania kieszeni.

W tej wstępnej części artykułu mówiłem o wielu opcjach konfiguracyjnych tego laptopa. Stąd, aby odkryć, która opcja konfiguracji będzie odpowiadać Twoim potrzebom, powinieneś przeczytać kolejne sekcje tej recenzji.

Recenzja Laptopa Dell Latitude 5590 – przegląd konstrukcji, wymiarów i wagi

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Pomimo przystępnej ceny laptopa Dell Latitude 5590 wygląda dobrze w swojej całkowicie czarnej obudowie, która jest gładka w dotyku. Chociaż obudowa jest plastikowa, wydaje się dość solidna, ale jej trwałość nie może konkurować z laptopami zbudowanymi z aluminium.

Mówiąc o trwałości, ten laptop zdobył wojskowy standard MIL-STD 810G. Dlatego może wytrzymać wstrząsy i wibracje z codziennej pracy i podróży.

Jeśli chodzi o design, pokrywa laptopa byłaby całkowicie pusta, gdyby nie białe logo Dell w centrum. Zawiesza się na dwóch wytrzymałych zawiasach, które wyglądają na bardzo sztywne.

Zawiasy te umożliwiają obrót pokrywy o 180 stopni. Oznacza to, że można odchylić wieko do tyłu i ustawić je w jednej linii z klawiaturą.

Ze względu na ciasnotę zawiasów nie można jednak otworzyć pokrywy jedną ręką.

Teraz, gdy odwrócimy klapę laptopa, oczywiście dwoma rękami, zobaczymy jego 15,6-calowy wyświetlacz. Wokół wyświetlacza znajdują się grube ramki ze wszystkich czterech stron.

Co rozczarowujące, na żadnej z ramek nie ma kamerki internetowej. Na środku dolnej ramki znajduje się jednak logo Dell.

Tymczasem wyświetlacz jest jednym z licznych obszarów, w których Dell Latitude 5590 oferuje wiele opcji.

Konkretnie, wyświetlacz laptopa Dell Latitude 5590 jest dostępny w trzech opcjach o różnych cechach. Jednak pomimo różnic między tymi opcjami wyświetlacza, mają one kilka wspólnych cech.

Wyświetlacz laptopa Dell Latitude 5590

Aby zacząć od podobieństw, wszystkie trzy opcje wyświetlacza są antyglare, co oznacza, że mają matową powierzchnię, która pozwala im dobrze radzić sobie z odbiciami. Wyświetlacze mają również współczynnik proporcji 16:9.

Dla jasności, współczynnik proporcji 16:9, znany również jako panoramiczny, ma szerokość ekranu prawie dwa razy większą niż wysokość. Dlatego oglądanie filmów w formacie szerokoekranowym przypomina oglądanie filmu w kinie bez czarnych obwódek.

Po omówieniu cech wyświetlacza wspólnych dla trzech opcji wyświetlacza, porozmawiajmy o ich różnicach. Pierwsza opcja to niedotykowy wyświetlacz WLED o rozdzielczości HD (1366 x 768).

Dla jasności, cecha WLED (white LED) oznacza, że ta opcja wyświetlacza wykorzystuje białe podświetlenie LCD. Przy rozdzielczości HD jakość obrazu na tym wyświetlaczu powinna być przyzwoicie ostra.

Można jednak zauważyć pewne pikselacje podczas powiększania obrazów. Inną cechą pierwszej opcji wyświetlacza jest jego maksymalna jasność 200 nitów.

Z 200 nitów jasności, ekran jest dość ciemny, co oznacza, że możesz mieć problemy z używaniem go w jasnym otoczeniu.

W tym momencie pozwól mi przejść do drugiej opcji wyświetlania. Druga opcja posiada niedotykowy IPS LCD o szerokich kątach widzenia i rozdzielczości FHD (1920 x 1080).

Dzięki panelowi IPS i szerokim kątom widzenia na tej opcji wyświetlacza, będziesz mógł oglądać wyświetlacz wyraźnie pod każdym kątem. Ponadto, dzięki rozdzielczości FHD na tej opcji wyświetlacza, będziesz miał lepszą jakość obrazu niż w przypadku pierwszej opcji wyświetlacza.

Jeśli chodzi o jasność ekranu, ta opcja wyświetlacza ma szczytową jasność 220 nitów, co czyni ją jaśniejszą niż pierwsza opcja wyświetlacza. Jednak nadal nie jest wystarczająco jasny do użytku na zewnątrz.

Trzecia opcja wyświetlania ma wszystkie atrybuty drugiej opcji wyświetlania, jednak jest obsługiwana dotykowo.

Oznacza to, że jeśli chcesz mieć ekran dotykowy w laptopie Dell Latitude 5590, możesz wybrać trzecią opcję. Można jednak oczekiwać, że model z obsługą dotyku będzie droższy niż modele bez dotyku.

Klawiatura i zasilanie w laptopie Dell Latitude 5590

Powiedziawszy tyle o wyświetlaczu, przejdźmy do podstawy laptopa Dell Latitude 5590. U podstawy znajduje się klawiatura typu chiclet z wydzielonym blokiem numerycznym.

Jej klawisze mierzą 14 x 14 mm i wydają pewne słyszalne dźwięki podczas pisania na nich. Ponadto blisko środka klawiatury znajduje się mały TrackPoint pomiędzy klawiszami G, H i B.

Przyciski wejściowe TrackPointa znajdują się tuż pod klawiszem spacji i mają taką samą szerokość jak touchpad.

Ponadto, poniżej przycisków wejściowych TrackPointa znajduje się touchpad o wymiarach 100 x 54 mm i lekko chropowatej powierzchni. Mimo to touchpad posiada własne dedykowane przyciski klikania, które reagują dobrze, podobnie jak dwa przyciski TrackPointa znajdujące się nad touchpadem.

Kolejnym ważnym elementem podstawy laptopa jest przycisk zasilania, który znajduje się w prawym górnym rogu klawiatury. Na szczęście lokalizacja przycisku zasilania sprawia, że omyłkowe wciśnięcie go podczas pisania jest bardzo mało prawdopodobne.

Łączność – laptop Dell Latitude 5590

Z przodu podstawy laptopa Dell Latitude 5590 znajduje się para 2W, skierowanych w dół głośników o przyzwoitej mocy akustycznej. Co imponujące, Dell dołączył do tego laptopa oprogramowanie MaxxAudio firmy Waves służące do precyzyjnego dostrajania equalizera dźwięku.

To tak na marginesie. Przyjrzyjmy się teraz portom połączeniowym, które są rozrzucone po całej podstawie laptopa Dell Latitude 5590.

Zaczynając od tyłu, mamy tu port Ethernet, jeden port USB 3.1 (Gen 1), jeden port HDMI i jeden port ładowania. Po lewej stronie znajduje się port DisplayPort USB Type-C, jeden port USB 3.1 oraz gniazdo kart SD.

Co imponujące, port USB 3.1 to PowerShare USB. Dzięki temu, będziesz mógł używać tego laptopa do ładowania telefonów i innych urządzeń zasilanych przez USB, nawet gdy komputer jest wyłączony.

Następnie po prawej stronie, znajdziesz gniazdo słuchawkowe, jedno gniazdo karty SIM, kolejny port USB 3.1 (Gen 1) i jeden port VGA.

Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, Dell Latitude 5590 posiada Bluetooth w wersji 4.1 lub 4.2. Oprócz tego laptop ten wyposażony jest również w WiFi 5 (802.11ac).

Jeśli więc Twój zawód wiąże się z przeglądaniem internetu, ta karta WiFi oferuje superszybkie połączenie bezprzewodowe.

Waga i wielkość laptopa Dell Latitude 5590

Jeśli chodzi o wymiary i wagę, Dell Latitude 5590 mierzy 376 x 250,7 x 20,6 mm (szer. x gł. x wys.). Ponadto waży 1880 g.

Dla porównania, jego poprzednik – laptop Dell Latitude 5580, jest zarówno grubszy, jak i cięższy. Dokładnie Latitude 5580 mierzy 376 x 250,7 x 23,3 mm (szer. x głęb. x wys.) i waży 2179 g.

Na tej samej zasadzie HP EliteBook 850 G4 jest większy od dwóch powyższych laptopów, ale smuklejszy i lżejszy od Latitude 5580. Ma on wymiary 383,6 x 257,7 x 20,8 mm (szer. x gł. x wys.) i waży 1883 g.

Podsumowując, wyświetlacz Della Latitude 5590 jest świetny, jego łączność jest godna uznania, a do tego jest on przenośny. Jednak brak kamerki internetowej w tym laptopie jest dość rozczarowujący.

Dlatego w tej sekcji będę oceniał ten laptop na osiem z dziesięciu.

Laptop Dell Latitude 5590 Przegląd wydajności procesora (CPU)

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Kolejnym aspektem, w którym Dell Latitude 5590 oferuje wiele opcji, są konfiguracje procesorów. Najmocniejszą opcją procesora w tym laptopie jest czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8650U.

Ten procesor Intel 8. generacji ma 8 MB pamięci podręcznej, częstotliwość bazową 1,90 GHz i częstotliwość boost 4,20 GHz.

Poza procesorem Core i7 w Dell Latitude 5590 dostępny jest również czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8250U. Procesor ten ma 6 MB pamięci podręcznej, częstotliwość bazową 1,60 GHz i częstotliwość boost 3,40 GHz.

W niniejszej recenzji omówimy wydajność komputera Dell Latitude 5590 z procesorem Core i5-8250U. By przeanalizować wydajność tego procesora, omówmy jego wynik w teście Cinebench R15.

Mówiąc o Cinebench R15, jest to test, który ocenia zdolność procesora poprzez wykorzystanie jego rdzeni do przetwarzania zadań. Należy również pamiętać, że test ten daje wynik jedno- i wielordzeniowy.

Dla jasności, wynik jednordzeniowy jest uzyskiwany poprzez ocenę wydajności procesora, kiedy wykorzystywany jest jeden z jego rdzeni. Z drugiej strony wynik wielordzeniowy jest uzyskiwany, gdy używane są wszystkie rdzenie procesora.

Tymczasem wysokie wyniki jedno- i wielordzeniowe wskazują na lepszą wydajność procesora. Dell Latitude 5590 uzyskał wynik pojedynczego rdzenia na poziomie 145 pkt. i wynik wielordzeniowy na poziomie 696 pkt.

Co godne pochwały, te dwa wyniki są wyższe od średnich wyników jedno- i wielordzeniowych 141 i 571 punktów dla laptopów z tym samym procesorem.

Dalsze porównanie pokazuje, że Latitude 5590 nadal przoduje pod tym względem. Na przykład HP EliteBook 850 G4 miał wynik jednordzeniowy 126 pkt. i wielordzeniowy 330 pkt.

W HP EliteBook 850 G4 zastosowano jednak mniej wydajny procesor 7. generacji – Intel Core i5-7200U.

Biorąc pod uwagę wynik testu, uważam, że Dell Latitude 5590 zasługuje w tej części na ocenę dziewięć na dziesięć.

Laptop Dell Latitude 5590 Ocena wydajności pamięci (RAM)

laptop poleasingowy dell latitude 5590

W laptopie Dell Latitude 5590 zastosowano pamięć DDR4 SODIMM o częstotliwości 2400 MHz na dwóch gniazdach RAM. Jeśli chodzi o pojemność pamięci, laptop ten jest wyposażony w standardowe 8 GB RAM.

Na szczęście można dalej rozbudować pamięć RAM tego laptopa do maksymalnie 32 GB. Aby uaktualnić pamięć RAM, można wykorzystać dwa gniazda RAM.

Niezależnie od tego, ze standardową pamięcią 8 GB RAM na tym laptopie, będziesz w stanie wykonać szacowną ilość wielozadaniowości. Jednak modernizacja pojemności pamięci RAM zwiększy zdolność do wielozadaniowości jeszcze bardziej.

Tymczasem recenzowany w tym artykule model Latitude 5590 posiada 16 GB RAM-u.

16 GB RAM w laptopie Dell Latitude jest w stanie otworzyć do 30 zakładek Chrome jednocześnie. Ponadto laptop może nadal strumieniować film HD na YouTube bez lagowania.

Aby uzyskać lepszy wgląd w wydajność pamięci tego laptopa, omówmy jego wyniki testu benchmarkowego PCMark 8. PCMark 8 to test oceniający ogólną wydajność pamięci komputera.

Podobnie jak wspomniany w poprzedniej części test Cinebench, wysoki wynik w teście PCMark 8 również oznacza lepszą wydajność pamięci RAM.

Po raz kolejny Latitude 5590 okazał się zdolny, zdobywając w tym teście 4670 pkt. Tymczasem HP EliteBook 850 G4 zdobył w tym samym teście 4330 punktów.

Z wyniku testu widać, że wydajność Dell Latitude 5590 jest imponująca. Co lepsze, jeszcze lepsze osiągi uzyskamy po dalszej rozbudowie pamięci RAM tego laptopa.

Biorąc wszystko pod uwagę, Dell Latitude 5590 zasługuje na dziewięć na dziesięć w tej sekcji recenzji pamięci.

Laptop Dell Latitude 5590 Przegląd opcji pamięci masowej i wydajności

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Po raz kolejny laptop Dell Latitude 5590 oferuje dwie opcje pamięci masowej. Po pierwsze, można dostać ten laptop z typem pamięci masowej HDD, który obsługuje maksymalny rozmiar 1 TB.

Po drugie, można kupić go z typem pamięci masowej NVMe PCIe SSD, który również obsługuje maksymalny rozmiar 1 TB. Ponieważ obie opcje pamięci masowej oferują taką samą maksymalną pojemność, dokonanie wyboru nie powinno być problemem.

Aby pomóc Ci dokonać lepszego wyboru, powinieneś wiedzieć, że pamięć masowa SSD jest szybsza niż HDD. Jednak dyski SSD są zazwyczaj droższe.

Oprócz maksymalnej pojemności 1 TB w opcjach pamięci masowej HDD i SSD, Dell Latitude 5590 jest również wyposażony w czytnik kart pamięci. Stąd też można wykorzystać kartę pamięci do rozszerzenia pamięci zewnętrznej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W tym miejscu podzielę się z Wami wynikiem testu CrystalDiskMark 3.0 omawianego laptopa. CrystalDiskMark to test benchmarkowy, który mierzy prędkość zapisu i odczytu sekwencyjnego dysku.

Przez prędkość odczytu sekwencyjnego rozumiem prędkość, z jaką dysk może otwierać pliki. Tymczasem szybkość zapisu sekwencyjnego odnosi się do szybkości, z jaką dysk pamięci masowej może zapisywać pliki.

Podobnie jak w przypadku innych benchmarków omawianych w tej recenzji, wysoka prędkość odczytu lub zapisu oznacza lepszą wydajność.

Należy pamiętać, że wynik testu dotyczył modelu Dell Latitude 5590 z dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

W tym teście Dell Latitude 5590 odnotował prędkość odczytu 498,8 MBps i prędkość zapisu 436,4 MBps. Tymczasem w EliteBooku 850 z dyskiem SSD o pojemności 256 GB odnotowano prędkość odczytu 1245 MBps i prędkość zapisu 298,6 MBps.

Oznacza to, że EliteBook 850 otwiera pliki szybciej niż Dell Latitude 5590. Tymczasem Dell Latitude 5590 zapisuje pliki szybciej niż EliteBook 850.

W związku z tym ocenię pamięć masową Dell Latitude 5590 na osiem punktów na dziesięć.

Wydajność karty graficznej laptopa Dell Latitude 5590

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Konfiguracja grafiki to kolejny obszar, w którym laptop Dell Latitude 5590 oferuje dwie opcje do wyboru.

Pierwsza opcja GPU to zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 620. Ten procesor graficzny ma bazową częstotliwość 300 MHz, którą można zwiększyć do 1150 MHz.

Oprócz tego jest jeszcze jedna opcja GPU – dedykowany układ NVIDIA GeForce MX130. Ten procesor graficzny ma częstotliwość bazową 1109 MHz i częstotliwość boost 1189 MHz.

Opcja zintegrowanej grafiki może obsługiwać tylko lekkie zadania, ponieważ brakuje jej dedykowanej pamięci wideo (VRAM). Jednak druga opcja graficzna, czyli dedykowany procesor graficzny jest bardziej odpowiednia do obsługi zadań graficznych.

Powodem jest to, że NVIDIA GeForce MX130 posiada dedykowaną pamięć VRAM GDDR5 o pojemności 2 GB do przetwarzania grafiki. Na potrzeby tej recenzji rozważymy model Dell Latitude 5590 z grafiką Intel UHD Graphics 620.

W tym miejscu pozwolę sobie podzielić się z Wami wynikiem Dell Latitude 5590 w teście 3DMark.

Dla jasności, 3DMark to test benchmarkowy, który ocenia jak dobrze komputer potrafi renderować grafikę 3D. Dlatego osiągnięcie wysokiego wyniku w tym teście świadczy o lepszej wydajności GPU.

W tym teście laptopDell Latitude 5590 uzyskał 1010 pkt. Dla porównania Lenovo V330 (15″) z tym samym GPU wypadło lepiej, zdobywając w tym samym teście 1158 pkt.

Mimo to Dell Latitude 5590 wyprzedził Lenovo Thinkpad L570, który uzyskał łącznie 998 pkt. W Lenovo Thinkpad L570 zastosowano jednak mniej wydajny układ graficzny Intel HD Graphics 620.

Dlatego na podstawie wyniku testu benchmarkowego ocenię Dell Latitude 5590 w tej sekcji na osiem z dziesięciu.

Laptop Dell Latitude 5590 Czas pracy baterii

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Jeśli chodzi o baterię, laptop Dell Latitude 5590 ma trzy opcje.

Konkretnie, działa na 3-ogniwowym akumulatorze o pojemności 42 Whr, 3-ogniwowym akumulatorze o pojemności 51 Whr lub 4-ogniwowym akumulatorze o pojemności 68 Whr. Dell nie wspomniał jednak, jak długo baterie wytrzymują na jednym ładowaniu.

Dlatego też, by poznać czas pracy laptopa na akumulatorze, weźmiemy pod uwagę test akumulatora przeprowadzony przez notebookcheck.net. Należy pamiętać, że do tego testu wykorzystano model Dell Latitude 5590 z akumulatorem o pojemności 51 WHr.

Test polegał na surfowaniu po sieci przez połączenie WiFi i przy jasności ekranu wynoszącej 83%. Zgodnie z wynikiem testu akumulator Latitude 5590 wytrzymał 7 godzin 24 minuty.

W porównaniu z jednym z konkurentów Latitude 5590 wypada niestety słabiej.

Konkretnie HP Elitebook 850 G4 z tym samym akumulatorem wytrzymał w tym samym teście 8 godzin 50 minut. Czas pracy na akumulatorze zanotowany przez Dell Latitude 5590 jest jednak przyzwoity i z pewnością dzięki konfiguracji z akumulatorem o pojemności 68 WHr można uzyskać jeszcze dłuższe czasy pracy.

Powiedziawszy tyle w tej części recenzji baterii, ocenię ten laptop na osiem z dziesięciu.

Laptop Dell Latitude 5590: Najczęściej zadawane pytania

laptop poleasingowy dell latitude 5590
 1. Czy urządzenie Dell Latitude 5590 ma ekran dotykowy?
  Tak, Dell Latitude 5590 ma opcjonalny ekran z obsługą dotykową. Jeśli zdecydujesz się kupić ten laptop, upewnij się, że idziesz do modelu z obsługą dotykową. Jest to ważne, ponieważ istnieją modele, które nie są obsługiwane za pomocą dotyku.
 1. Co jest wyjątkowego w laptopie Dell Latitude 5590?
  Między innymi, laptop Dell Latitude 5590 ma wiele konfiguracji sprzętowych. W związku z tym, daje elastyczność zakupu modelu zgodnie z celem, dla którego potrzebujesz go i budżetu. Inną szczególną rzeczą w tym laptopie jest to, że również zdobył wojskowy standard MIL-STD 810G certyfikacji. Oznacza to, że jest dość wytrzymały i może przetrwać trudne warunki pracy.
 1. Jak duży jest Dell Latitude 5590?
  Dell Latitude 5590 to 15-calowy laptop o wymiarach 376 x 250,7 x 20,6 mm (szer. x głęb. x wys.).
 2. Czy laptop Dell Latitude 5590 ma kamerę?
  Nie, laptop Dell Latitude 5590 nie ma kamery internetowej.
 3. Czy The Dell Latitude 5590 ma USB C?
  Tak, po lewej stronie laptopa znajduje się port USB Type-C, który pełni funkcję mini DisplayPort.

Ocena laptopa Dell Latitude 5590

laptop poleasingowy dell latitude 5590

Laptop Dell Latitude 5590 to wydajny laptop biznesowy, który oferuje wiele konfiguracji sprzętowych. Pozwala to na elastyczność w wyborze modelu, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Jednak jego liczne oferty nie zatrzymały się na samych konfiguracjach sprzętowych, oferuje on również wiele systemów operacyjnych. Mówiąc o tym, ten laptop jest dostępny w systemie Windows 10 Pro lub Windows 10 Home, co czyni go dobrym dla większości prac biurowych.

Nie tylko to, ale specjaliści od cyberbezpieczeństwa szczególnie uznają wersję Ubuntu 16.04 tego laptopa za przydatną. Tymczasem nie przychodzi mi do głowy żadna inna wada tego laptopa poza brakiem kamerki internetowej.

Dlatego jeśli chcesz mieć laptopa do wszelkich prac biurowych, możesz kupić Dell Latitude 5590 i skonfigurować go pod swój gust.

Czy warto kupić laptop poleasingowy Dell Latitude 5590?

Laptop poleasingowy Dell Latitude 5590 to świetny wybór, dokładnie, jak wspomniano już wcześniej. Jedyny mankament to brak kamerki, poza tym świetne wyposażenie, niewielka waga, długi czas pracy baterii. Co więcej, fakt, że laptop jest poleasingowy znacznie obniża jego cenę. Mimo, że nie jest to nowy sprzęt, wszystko technicznie jest w nim sprawne. Odpowiadając krótko i rzeczowo – warto kupić laptop poleasingowy, a już na pewno poleasingowy Dell Latitude 5590.

Zobacz także: Recenzja laptopa Dell Latitude 7390

Źródło: itechguides.com

«
»