Recenzja Laptopa Dell Latitude E6420: Niedrogi biznesowy mocarz

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja
Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Recenzja laptopa Dell Latitude E6420: Moja opinia

Laptop Dell Latitude E6420 to niedrogi 14-calowy laptop biznesowy, który jest bardzo trwały i ma wiele przydatnych funkcji. Ponadto ten laptop ma wyjątkową klawiaturę, dużą wydajność i znakomitą żywotność baterii. Jest on jednak dość ciężki i może rozczarować Cię jego wyświetlacz.

ZALETY Laptopa Dell Latitude E6420

 1. Długotrwała bateria
 2. Niedrogi
 3. Duża wydajność
 4. Wybitna klawiatura
 5. Wiele opcji kart graficznych

WADY Laptopa Dell Latitude E6420

 1. Błyszczący, mniej kolorowy wyświetlacz
 2. Stosunkowo ciężki

Szukasz laptopa, który jest zarówno niedrogi, jak i trwały? Dziś jest Twój szczęśliwy dzień, ponieważ ta recenzja Laptopa Dell Latitude E6420 jest właśnie tym, czego szukałeś!

W tej recenzji przejdę przez specyfikację i funkcje Laptopa Dell Latitude E6420, abyś mógł się z nim zapoznać. Ponadto, konstrukcja, procesor, pamięć RAM, grafika, pamięć masowa i czas pracy na baterii laptopa również zostaną omówione w tej recenzji.

Dodatkowo, porównam laptopa z niektórymi najbliższymi konkurentami, aby pomóc Ci w rozważeniu opcji wobec innych laptopów. Ponadto, w każdej sekcji tej recenzji, będę oferować ocenę, aby pomóc Ci zrozumieć, jak dobrze laptop działał.

Wreszcie, po przeczytaniu tej recenzji, będziesz miał wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o Laptopie Dell Latitude E6420.

Laptop Dell Latitude E6420: Moje pierwsze przemyślenia

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Laptopy Dell z linii Latitude od dawna są ulubionymi produktami zarówno dużych, jak i małych firm. Wynika to z ich wysokiej wydajności, rozsądnej ceny, długiego czasu pracy na baterii i trwałości.

Firma Dell wzbogaciła swoją znakomitą linię Latitude o 14-calowy model Latitude E6420, który charakteryzuje się przystępną ceną i trwałością. Latitude E6420 ma potężną moc w środku, dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel core i7.

Co więcej, ten laptop jest dostępny w naprawdę przystępnej cenie. Konkretnie, jego cena wywoławcza wynosiła 159,95 dolarów we wrześniu 2021 roku, kiedy pisany był ten artykuł.

Jednak przejmując pałeczkę od swojego udanego poprzednika, modelu E6410, Latitude E6420 musi wiele osiągnąć. Czy będzie tak udany jak jego poprzednik, czy też zawstydzi całą linię Latitude?

Laptop Dell Latitude E6420 – przegląd konstrukcji, wymiarów i wagi

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Niezależnie od tego, czy podoba nam się wzornictwo, czy nie, omawiany laptop jest jednym z najtrwalszych Latitude w ostatnich latach. Jest to zasługa dobrych materiałów użytych do budowy obudowy Latitude E6420.

W całym laptopie szukałem plastiku, ale znalazłem go tylko w okolicach klawiatury i ramki ekranu. Cały laptop jest więc wykonany z Tri-Metalu z certyfikatem MIL-STD 810G.

Termin „tri-metal” odnosi się do pokrywy wykonanej z anodyzowanego aluminium, zawiasów ze wzmocnionej stali oraz obudowy ze stopu magnezu. Ponadto materiały lub urządzenia posiadające certyfikat MIL-STD 810G, takie jak Tri-Metal firmy Dell, są odporne na wysokie temperatury, kurz i wibracje.

Dzięki temu Laptopowi Dell Latitude E6420 jest jednym z najbardziej wytrzymałych laptopów nie tylko w linii Latitude, ale i na rynku. Ponadto konstrukcja Latitude E6420 jest odporna na zginanie dzięki zastosowaniu metalu i uwagi, jaką firma Dell poświęciła tej konstrukcji.

Kiedy na przykład naciskałem na obudowę i okolice podpórki pod dłonie, nie ugięły się one ani trochę. Pokrywa ekranu ugięła się jednak lekko, kiedy ją zgiąłem, ale było to ledwie zauważalne.

Laptop Dell Latitude E6420 jest nie tylko wytrzymały, ale także atrakcyjny, o profesjonalnym i eleganckim wyglądzie. Posiada gładkie, matowe powierzchnie, a pokrywa wygląda całkiem atrakcyjnie, gdyż na środku znajduje się logo firmy Dell.

Przechodząc dalej, Laptop Dell Latitude E6420 jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz bez ekranu dotykowego. Można jednak dostać laptop z wyświetlaczem dotykowym, ale za dodatkową opłatą.

Ponadto można dostać wyświetlacze dotykowe lub niedotykowe o rozdzielczości HD (1366 x 768) lub HD+ (1600 x 900). Mój laptop recenzencki był wyposażony w 14-calowy wyświetlacz dotykowy HD (1366 x 768).

Treści na tym dotykowym wyświetlaczu były ostre i jasne, ale niezbyt kolorowe. Dodatkowo ekran dotykowy obsługuje gesty dwoma palcami, co pozwala na wykonywanie wielu gestów na ekranie dwoma palcami jednocześnie.

Ekran dotykowy jest jednak błyszczący. Ze względu na błyszczącą/odbijającą się naturę ekranu, trudniej będzie z niego korzystać w jasnych warunkach.

Co więcej, wyświetlacz zanotował też maksymalną jasność 200 nit, co jest dość przeciętne – nie za jasne, nie za ciemne.

Co więcej, ten dotykowy wyświetlacz nie obsługuje jednak wprowadzania danych za pomocą pióra i nie może być używany jako tablet. Tak więc, nie sądzę, że większość firm lub użytkowników pójdzie na ekran dotykowy nad standardowym wyświetlaczem nie-dotykowym.

Klawiatura Laptopa Dell Latitude E6420 jest mieszanką klawiatury typu Chiclet i klawiatury o tradycyjnym wyglądzie. Na klawiaturze zastosowano wklęsłe klawisze, które ułatwiają i przyspieszają pisanie.

Osobiście uważam, że klawiatura E6420 jest jedną z moich ulubionych. Jest naprawdę wygodna w użyciu; klawisze zapewniają doskonałą informację zwrotną i wytwarzają bardzo mało hałasu podczas naciskania.

Latitude E6420 posiada zarówno touchpad, jak i drążek do wskazywania. Zgodnie z oczekiwaniami drążek wskazujący znajduje się na środku klawiatury.

Niestety, choć jest on dokładny, ma wklęsłą nasadkę, która sprawia, że wydaje się śliska. Na plus należy zaliczyć, że drążek wskazujący jest bardziej precyzyjny niż touchpad.

Touchpad znajdujący się pod klawiaturą Latitude E6420 ma dość duże rozmiary: 78,74 x 45 mm. Oprócz dużych rozmiarów ma on ładną, matową powierzchnię i precyzyjnie nawiguje kursorem.

Ze względu na to, że Latitude E6420 posiada zarówno wskaźnik jak i touchpad, ma on dwa zestawy dedykowanych przycisków. Jeden zestaw przycisków (lewe, środkowe i prawe kliknięcie) dla drążka wskazującego znajduje się tuż nad touchpadem.

Natomiast drugi zestaw przycisków (lewe i prawe kliknięcie) dla touchpada znajduje się pod touchpadem. Oba zestawy przycisków wydają przyjemne dźwięki klikania i oferują solidne sprzężenie zwrotne.

Jestem całkiem zadowolony z dźwięku w Latitude E6420. Podczas gdy w większości laptopów biznesowych dźwięk jest często lekceważony, dźwięk wysokiej rozdzielczości IDT w tym laptopie robi wrażenie.

Nawet przy maksymalnej głośności na poziomie 100% nie da się zauważyć zniekształceń dźwięku ani jego stłumienia. W rezultacie w umiarkowanie dużej sali prezentacyjnej użytkownicy będą mogli wykorzystać Latitude E6420 do prowadzenia prezentacji.

Jedynie w przypadku konieczności przesyłania dźwięku po bardzo dużym pomieszczeniu należałoby zakupić głośniki zewnętrzne.

Ze względu na to, że Latitude E6420 jest sprzedawany dla firm, ma dużo portów. Na prawym boku znajduje się włącznik/wyłącznik Wi-Fi, napęd DVD, gniazdo ExpressCard /54 oraz trzy porty USB.

Z tyłu laptopa znajdują się gniazdo blokady Kensington, port HDMI oraz port Ethernet. Natomiast po lewej stronie znajdziemy kolejny port USB, czytnik Smart Card oraz wyjście VGA.

Dodatkowo z przodu laptopa znajduje się czytnik kart SD.

W grubej górnej ramce Latitude E6420 znajduje się kamera internetowa HD. Nawet w słabym oświetleniu kamera ta może zapewnić ostry, choć nieco wyprany obraz.

Niezależnie jednak od tego, czy robisz zdjęcia, czy prowadzisz rozmowę wideo, zauważysz sporo szumów wizualnych. Mimo to, kamera internetowa zaimponowała mi swoją zdolnością do robienia ostrych zdjęć w słabo oświetlonym otoczeniu.

Wadą całego metalu użytego do produkcji Latitude E6420 jest dodatkowa waga. Ma on wymiary 352 x 241 x 26,6 mm i waży 2070 g wraz z 4-komorowym akumulatorem litowo-jonowym.

Przy takich rozmiarach i wadze Latitude E6420 jest jednym z najcięższych 14-calowych laptopów biznesowych. W porównaniu z poprzednikiem Latitude E6420 waży więcej niż Latitude E6410.

Jego poprzednik, Latitude E6410, waży 1930 g. Ponadto w porównaniu z Elitebookiem 8460p Latitude E6420 jest nieco cięższy.

Konkretnie Elitebook 8460p waży 2068 g.

Podsumowując, Latitude E6420 to jeden piekielnie wytrzymały laptop. Dodatkowo posiada on dużą liczbę portów i wyjątkową klawiaturę.

W porównaniu z poprzednikiem jest jednak dość ciężki. Niezależnie od tego Laptop Dell Latitude E6420 zasługuje na ocenę osiem na dziesięć w tej sekcji recenzji konstrukcji.

Ocena wydajności procesora (CPU) w Laptopie Dell Latitude E6420

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Jeżeli chodzi o procesor, Laptop Dell Latitude E6420 jest wyposażony w procesor Intel Core i7-2760QM. Intel Core i7-2760QM to szybki, wysokowydajny czterordzeniowy procesor do laptopów.

Core i7-2760QM jest następcą wolniejszego Core i7-2720QM.

Mówiąc o szybkości, Intel Core i7-2760QM ma częstotliwość bazową 2,40 GHz i maksymalną 3,50 GHz. Dodatkowo posiada pamięć podręczną o pojemności 6 MB.

Dzięki temu procesorowi komputer Latitude E6420 poradzi sobie z każdym zadaniem obliczeniowym, od edycji wideo po pracę wielozadaniową. Mówiąc o wielozadaniowości, laptop ten był w stanie uruchomić wiele ciężkich aplikacji, w tym Adobe Photoshop.

Pomimo tych aplikacji, był również w stanie załadować około 20 kart Chrome łatwo bez lagowania. Imponujące, prawda?

Jeszcze większe wrażenie robi jego wydajność w teście Cinebench R10. Cinebench R10 to test benchmarkowy, który mierzy wydajność procesora w komputerze.

W teście Cinebench R10 Latitude E6420 odnotował imponujący wynik 5509 pkt. Porównawczo Latitude E6420 wypadł lepiej od HP EliteBooka 2560p i jego poprzednika, Latitude E6410.

Konkretnie HP EliteBook 2560p, który wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-2410M, uzyskał 3927 punktów. Z kolei poprzednik Latitude E6420 uzyskał 3470 punktów.

Poprzednik Latitude E6420, Latitude E6410, korzysta z procesora Intel Core i7-620M.

Podsumowując, procesor Latitude E6420 jest po prostu genialny. Dlatego w tej części recenzji procesora Latitude E6420 otrzymuje ocenę dziewięciu.

Laptop Dell Latitude E6420 Ocena wydajności pamięci (RAM)

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Jeśli chodzi o pamięć, Latitude E6420 posiada dwa gniazda 1333 MHz DDR3 SDRAM. Każde gniazdo SDRAM może pomieścić maksymalnie 4 GB pamięci, co razem daje 8 GB.

Recenzowany przeze mnie Laptop Dell Latitude E6420 był wyposażony w pamięć o maksymalnej pojemności 8 GB RAM. 8 GB pamięci może być ograniczone dla większości użytkowników, ale oh boy, to było więcej niż wystarczająco dla wielozadaniowości.

Laptop Dell Latitude E6420 był w stanie otworzyć około 20 kart Chrome z pięcioma z nich, które przesyłały filmy na YouTube. Ponadto, podczas wykonywania tych czynności, edytowałem dokument w MS Word podczas przesyłania strumieniowego piosenki na Spotify.

Imponujące jest to, że Laptopie Dell Latitude E6420 zachowywał płynność działania bez lagów podczas wykonywania tych zadań.

To nie wszystko, Latitude E6420 wypadł również imponująco w teście PCMark Vantage. PCMark Vantage to syntetyczny benchmark, który mierzy ogólne możliwości komputera.

W tym teście PCMark Vantage Latitude E6420 uzyskał imponujące 8 242 pkt. Wynik ten jest znacznie wyższy od średniej w kategorii, która wynosi 5 177 punktów.

Dla porównania ASUS B43J i Lenovo ThinkPad T410 wypadły słabiej od Latitude E6420. ASUS B43J uzyskał 7 065 punktów, natomiast ThinkPad T410 firmy Lenovo – 6 937 punktów w teście benchmarku PCMark Vantage.

Co więcej, w porównaniu z poprzednikiem (Latitude E6410) Latitude E6420 ponownie okazał się najlepszy. Konkretnie Latitude E6410 zdobył w teście PCMark Vantage 7492 pkt.

Jedynym laptopem, który zbliżył się do Latitude E6420, jest Lenovo ThinkPad T420. ThinkPad T420 uzyskał w teście benchmarkowym PCMark Vantage 8 122 pkt.

Podsumowując, 8 GB w omawianym laptopie może być niewystarczające dla większości użytkowników. Jest on jednak więcej niż zdolny do pracy wielozadaniowej.

Dodatkowo w przeprowadzonym przeze mnie teście PCMark Vantage laptop wypada lepiej od większości konkurentów. W rezultacie w tej części recenzji pamięci oceniam Laptop Dell Latitude E6420 na osiem z dziesięciu.

Laptop Dell Latitude E6420 Przegląd opcji pamięci masowej i wydajności

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Jeśli chodzi o pamięć masową, Laptop Dell Latitude E6420 oferuje wiele opcji. Możesz dostać Dell Latitude E6420 z dyskiem twardym SATA 7200 RPM lub z dyskiem SSD.

Opcja SSD może zająć maksymalnie 256 GB pamięci masowej. Z kolei dysk twardy SATA 7200 RPM obsługuje maksymalnie 360 GB pamięci masowej.

Obie opcje pamięci masowej nie są zbyt hojne, biorąc pod uwagę, że jest to laptop biznesowy. Gdybym jednak miał wybierać, wybrałbym opcję SSD, gdyż oferuje ona większą szybkość niż opcja HDD.

Niestety, mój laptop recenzencki został wyposażony w dysk twardy SATA o pojemności 360 GB i prędkości 7200 RPM. Jednak ta pamięć masowa HDD nie jest tak zła, jak myślałem.

Latitude E6420 z dyskiem twardym był w stanie uruchomić system Windows 7 Professional w przyzwoitym czasie 66 sekund. Ten czas rozruchu jest dokładnie taki sam jak średnia w kategorii.

Ponadto przeprowadziłem test transferu plików, by dokładniej określić szybkość dysku twardego 360 GB 7200 RPM SATA Latitude E6420. Transfer 4,97 GB plików multimedialnych zajął 2 minuty i 27 sekund.

Co więcej, robi to z przyzwoitą prędkością transferu wynoszącą 34,6 MBps. Ten transfer jest szybszy niż 28,3 MBps osiągnięte przez ASUS B43J.

Ponadto przeprowadziłem również test CrystalDiskMark, aby jeszcze bardziej ocenić wydajność/szybkość dysku twardego laptopa. Według testu CrystalDiskMark dysk twardy Latitude E6420 ma prędkość odczytu sekwencyjnego na poziomie 83,06 MB/s.

Oprócz prędkości odczytu sekwencyjnego ma on również prędkość zapisu sekwencyjnego na poziomie 78,45 MB/s. Dla porównania ThinkPad T420 ma lepszą prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu.

Konkretnie Lenovo ThinkPad T420 ma prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 94,39 MB/s i 94,25 MB/s.

Ponadto w porównaniu z poprzednikiem Latitude E6420 po raz kolejny ma wolniejszą prędkość odczytu i zapisu. Jego poprzednik, Latitude E6410, ma zarówno sekwencyjną prędkość odczytu jak i zapisu na poziomie 86,43 MB/s.

W tej części recenzji pamięci masowej oceniam Laptop Dell Latitude E6420 na 7. Ocena ta jest oparta na wydajności dysku twardego SATA 7200 RPM.

Ocena wydajności karty graficznej w Laptopie Dell Latitude E6420

Laptop Dell Latitude E6420 Recenzja

Podobnie jak poprzednik (Latitude E6410), Dell Latitude E6420 oferuje dwie opcje graficzne. Te opcje graficzne to Intel HD Graphics oraz NVIDIA NVS 4200M.

Opcja graficzna NVIDIA NVS 4200M to dedykowana karta graficzna z 1 GB DDR3 dedykowanej pamięci VRAM. Z kolei Intel HD Graphics jest zintegrowaną kartą graficzną, która nie posiada dedykowanej pamięci VRAM.

Dzieje się tak dlatego, że jako zintegrowana karta graficzna jest wbudowana w procesor. W rezultacie, może ona działać tylko poprzez współdzielenie pamięci z procesorem.

Ponieważ więc dzieli ona pamięć z procesorem, nie spodziewaj się, że będziesz mógł z nią grać lub uruchamiać wymagające graficznie aplikacje. Dlatego też, jeśli jesteś grafikiem lub regularnie używasz wymagających graficznie aplikacji, NVIDIA NVS 4200M jest wysoce zalecana.

Przechodząc do prędkości zegara opcji graficznych. Układ graficzny Intel HD Graphics pracuje z częstotliwością bazową GPU 650 MHz i częstotliwością boost GPU 1300 MHz.

Z kolei NVIDIA NVS 4200M pracuje tylko z częstotliwością bazową GPU wynoszącą 810 MHz. Recenzowany przeze mnie laptop Latitude E6420 był wyposażony w kartę graficzną NVIDIA NVS 4200M.

Dzięki dedykowanej karcie graficznej pamięci VRAM, Latitude E6420 był w stanie płynnie grać w większość tytułowych gier. Na przykład podczas gry w Dirt 3 Latitude E6420 osiągał częstotliwość odświeżania na poziomie 95 klatek na sekundę.

Jednak w bardziej wymagających grach, takich jak Far Cry 2, zapewniał grywalną liczbę klatek na sekundę na poziomie 40 fps.

Przeprowadziłem również test 3DMark 06, aby dokładniej określić wydajność graficzną E6420 z NVIDIA NVS 4200M. W tym teście Latitude E6420 uzyskał wynik 4,906 punktów.

Porównawczo Latitude E6420 wypada lepiej od ThinkPada T410 Lenovo. ThinkPad T410, który jest wyposażony w kartę grafiki NVIDIA GeForce 3100M, uzyskał w teście 3DMark 3 712 pkt.

Również Latitude E6420 wypada lepiej od swojego poprzednika, Latitude E6410. Latitude E6410, w którym zastosowano kartę graficzną NVIDIA NVS 3100M, uzyskał w teście 3DMark 06 3 675 pkt.

Podsumowując, Latitude E6420 oferuje wiele opcji kart graficznych, co jest dość imponujące jak na biznesowy laptop do gier. Również dzięki opcji karty graficznej NVIDIA NVS 4200M wypadł on dość lepiej od poprzednika.

Dlatego też oceniam Laptop Dell Latitude E6420 na osiem z dziesięciu. Ocena ta jest oparta na wydajności grafiki NVIDIA NVS 4200M.

Laptop Dell Latitude E6420 Żywotność baterii i wydajność

Laptop Dell Latitude E6420 poleasingowy

Laptop Dell Latitude E6420, podobnie jak jego poprzednik, oferuje trzy opcje baterii. Można go nabyć z baterią litowo-jonową 4-, 6- lub 9-komorową.

Recenzowany przeze mnie Dell Latitude E6420 jest wyposażony w 9-komorową baterię litowo-jonową. Z tą baterią Latitude E6420 wytrzymał w przeprowadzonym przeze mnie teście 8 godzin i 59 minut.

Test baterii polegał na korzystaniu z sieci WI-FI i ciągłym przeglądaniu stron internetowych do czasu, aż laptopowi skończy się bateria. Porównawczo, Latitude E6420 ma dłuższy czas pracy na baterii niż ThinkPad T410 i jego poprzednik, Latitude E6410.

ThinkPad T410 wytrzymał w teście akumulatora tylko 6 godzin i 2 minuty. Z kolei jego poprzednik (Latitude E6410) wytrzymał 7 godzin i 2 minuty.

Podsumowując, ocenię Laptopa Dell Latitude E6420 na dziewięć z dziesięciu za znakomitą wydajność akumulatora. Ocena ta jest oparta na wydajności 9-komorowej baterii litowo-jonowej Dell Latitude E6420.

Recenzja Laptopa Dell Latitude E6420: Najczęściej zadawane pytania

Laptop Dell Latitude E6420 poleasingowy
 1. Czy Laptop Dell Latitude E6420 ma ekran dotykowy?
  Tak, ma. Jest to jednak funkcja opcjonalna, za którą trzeba dodatkowo zapłacić.
 2. Czy model Latitude E6420 jest dobry?
  Tak, jest. Laptop Dell Latitude E6420 to sprawny 14-calowy laptop biznesowy o doskonałej jakości wykonania i wielu przydatnych funkcjach.
 3. Czy model Latitude E6420 jest wyposażony w dedykowaną kartę graficzną?
  Tak. Laptop Latitude E6420 można kupić z dedykowaną kartą graficzną NVIDIA NVS 4200M.
 4. Kiedy Latitude E6420 został wydany?
  Dell wydał Latitude E6420 w roku 2011.

Laptop Dell Latitude E6420: Moje końcowe przemyślenia

Laptop Dell Latitude E6420 poleasingowy

Laptop Dell Latitude E6420 posiada wiele cech, w tym elegancką konstrukcję, fantastyczną klawiaturę, solidną wydajność i długi czas pracy na baterii. Ponadto laptop jest w rozsądnej cenie.

Jednak ze względu na solidną konstrukcję tri-metalową, jest dość ciężki, a także jego wyświetlacz jest nieco słaby. Mimo to Laptop Dell Latitude E6420 ma więcej zalet niż wad.

Podsumowując, Laptop Dell Latitude E6420 to doskonały wybór dla użytkowników biznesowych z ograniczonym budżetem. Dlatego jeśli potrzebujesz niedrogiego, najwyższej klasy laptopa biznesowego, Dell Latitude E6420 jest właściwym wyborem!

Czy warto kupić laptopa poleasingowego Dell Latitude E6420?

Laptopa Dell Latitude E6420 warto kupić w wersji poleasingowej. Pomijając zalety techniczne, które omówiliśmy powyżej, laptop poleasingowy ma 2 najważniejsze cechy: niską cenę i pełna sprawność.

Możliwość zakupu laptopa Dell Latitude E6420 pochodzącego z leasingu pozwala mocno obniżyć koszty, ponieważ są to sprzęty zawsze w niższej cenie niż rynkowa. Poza tym urządzenia leasingowane są w pełni sprawne technicznie, co gwarantuje, że był sprawdzony przed wypuszczeniem do sprzedaży.

Podsumowując, wybierając laptopa poleasingowego Dell Latitude E6420 oszczędzasz pieniądze i zyskujesz pewność sprawności przenośnego komputera.

Zobacz także: Recenzja Laptopa Dell Latitude E6440: Niezbyt wymyślny laptop z doskonałym procesorem

Źródło: itechguides.com

«
»