Recenzja laptopa Dell Latitude 7390

Laptop Dell Latitude 7390

Formularz 1040-EZ. Sok pomarańczowy z koncentratu. Skondensowane książki Reader’s Digest. Do tych cudów miniaturyzacji można dodać coraz popularniejsze: 13-calowe laptopy biznesowe w 12-calowych, ultraprzenośnych obudowach. Laptop Dell Latitude 7390 to przykład nowoczesnego urządzenia, które zachęca osoby podróżujące w interesach i działy IT do korzystania ze wszystkich funkcji, od zarządzania Intel vPro po certyfikaty MIL-STD-810G chroniące przed wstrząsami, wibracjami i ekstremami środowiskowymi. To solidny konkurent, ale jest drogi i ma kilka drobnych wad, takich jak ciasna, płaska klawiatura. Mimo to, warto go poznać bliżej.

ZALETY Laptopa Dell Latitude 7390:

  • Doskonały zestaw portów.
  • Długi czas pracy na baterii.


WADY Laptopa Dell Latitude 7390:

  • Wysoka cena.
  • Lekko zgnieciona i płytka klawiatura.
  • Uciążliwy wentylator.

Laptop Dell Latitude 7390: Opinia

Widoczny tutaj laptop Dell Latitude 7390 – typu clamshell, nie do pomylenia z Latitude 7390 2-in-1, zaczyna się od $1,199 za model z procesorem Core i3-8130U oraz skromnymi 4GB pamięci RAM i 128GB dyskiem półprzewodnikowym SATA (SSD).

Laptop Dell Latitude 7390

Laptop Latitude 7390, który Dell wysłał mi do recenzji, wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8650U, 8 GB pamięci DDR4 i dysk SSD Samsung NVMe o pojemności 256 GB, a także ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD (1,920 na 1,080 pikseli). Kosztuje on 2 197 dolarów z trzyletnim serwisem w miejscu instalacji, co wydaje mi się nieco wygórowaną ceną – w tej cenie powinien mieć 16 GB pamięci i dysk o pojemności 512 GB.

Notebook jest zgodny z estetyką Della, z chromowanym logo firmy umieszczonym na czarnej pokrywie z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym. Na szczęście, pokrywa nie zbiera zbyt wielu odcisków palców. Odnotowałem niewielkie, ale nie niedopuszczalne ugięcia, kiedy chwytałem za rogi ekranu lub naciskałem na środku klawiatury, a ekran chybotał się krótko po stuknięciu.

Przy wymiarach 0,7 na 12 na 8,2 cala (szerokość robocza) laptop Dell Latitude 7390 jest bardziej kompaktowy niż EliteBook 830 G5 firmy HP (0,7 na 12,2 na 9 cali), a nawet nieco mniejszy niż ThinkPad X280 firmy Lenovo (0,7 na 12,1 na 8,3 cala), mimo że ten ostatni ma wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala, a nie 13,3 cala. (Dell XPS 13 jest jeszcze mniejszy, 0,46 na 11,9 na 7,8 cala.) Latitude waży 2,8 funta, ponownie podcinając EliteBook 830 G5 (3,3 funta), ale nie ustanawiając żadnych rekordów. (Szalenie lekki LG Gram 13 waży zaledwie 2,01 funta).

Wybór portów jest imponujący. Na lewej stronie laptopa Dell Latitude 7390 znajdziemy gniazdo SmartCard, porty USB 3.0 i HDMI, port Thunderbolt 3 oraz złącze zasilania. (To ostatnie to zastrzeżona wtyczka, a nie ładowanie USB-C w Latitude 7390 2-in-1). Po prawej stronie znajdują się port Ethernet, kolejny port USB 3.0, gniazda kart micro SD i SIM, gniazdo audio oraz gniazdo Noble lock służące do zabezpieczenia laptopa kablem antykradzieżowym.

Laptop Dell Latitude 7390
Laptop Dell Latitude 7390

Laptop Dell Latitude 7390 – dźwięk

Głośniki umieszczone pod przednią krawędzią Laptopa Dell Latitude 7390 emitują dość dobry dźwięk – to, co słyszałem, jest odpowiednie do sali konferencyjnej, ale dźwięk trzeba podkręcić do 100 procent, aby dorównać większości laptopów z 50-70 procentami.

Laptop Dell Latitude 7390

Natomiast wentylator chłodzący tego Laptopa Dell Latitude 7390 na pewno będzie słyszalny. Zamiast włączać się tylko od czasu do czasu podczas uruchamiania benchmarków lub innych wymagających aplikacji, zaskoczył mnie głośnym warkotem, gdy system siedział z wyświetlonym pulpitem Windows 10.

Jeśli nie znosisz wpisywać haseł, możesz skorzystać z funkcji Windows Hello, aby zalogować się za pomocą czytnika linii papilarnych znajdującego się w pobliżu prawej krawędzi oparcia dłoni lub za pomocą kamery internetowej rozpoznającej twarz. Kamerka, umieszczona w naturalnym miejscu nad ekranem, a nie pod nim, jak w Dellu XPS 13, robi zdjęcia o przeciętnej jasności i nieco miękkiej ostrości.

Laptop Dell Latitude 7390

Jeśli chodzi o ekran o przekątnej 13,3 cala, to jest on bardzo atrakcyjny, z cienkimi ramkami bocznymi i matowym wykończeniem zamiast lustrzanego połysku, który sprawia, że wiele ekranów dotykowych zamienia się w festiwale odbić. Szczegóły są ostre, a kąty widzenia szerokie; jasność jest duża, o ile trzymasz się kilku najwyższych ustawień podświetlenia, a kolory są wyraziste i nasycone. W naszych testach wykresy w arkuszu kalkulacyjnym, zdjęcia i filmy 1080p wyglądały świetnie. Operacje dotykowe, wspomagane przez domyślny 150-procentowy poziom powiększenia, który powiększa ikony i inne elementy ekranu, są płynne i pewne.

Laptop Dell Latitude 7390

Podświetlana klawiatura jest w porządku, ale nie jest to najlepsza cecha Laptopa Dell Latitude 7390. Po pierwsze, jest nieco ciasna – rozpiętość liter od A do apostrofów wynosi 7,7 cala zamiast standardowych 8 cali, co wymaga nieco większej ostrożności lub uwagi podczas szybkiego pisania.

Po drugie, jest płytka. Podczas pisania klawisze odbijają się od podłoża z wyczuwalnym kliknięciem i plastikami. Przyzwyczaiłem się do niej i nabrałem prędkości w ciągu godziny lub dwóch, ale nigdy nie nazwałbym jej ulubioną.

Pozytywnym aspektem Laptopa Dell Latitude 7390 jest wygodny i responsywny touchpad z dwoma dużymi, miękkimi w dotyku przyciskami, których kliknięcie wymaga odpowiedniej siły nacisku.

Laptop Dell Latitude 7390 – Mocny czterordzeniowiec

Dzięki procesorowi Core i7-8650U ósmej generacji o częstotliwości taktowania 1,9 GHz i szybkiemu dyskowi SSD Laptop Dell Latitude 7390 doskonale radzi sobie z arkuszami kalkulacyjnymi i dokumentami do edycji tekstów, osiągając wynik 3 500 punktów w naszym teście PCMark 8. (W zestawieniu z grupą 13,3-calowych rywali (a także 12,5-calowym ThinkPadem X280 (1 061,10 USD w Lenovo) i 14-calowym ThinkPadem X1 Carbon) Laptop Dell Latitude 7390 okazał się najszybszy w naszym teście edycji zdjęć w programie Adobe Photoshop i drugi po Dellu XPS 13 w naszym pomiarze wydajności procesora Cinebench.

testy Laptop Dell Latitude 7390

Niestety, Laptop Dell Latitude 7390 opiera się na zintegrowanej grafice Intela zamiast dedykowanego GPU, więc następne zdanie już znacie: Nadaje się tylko do gier casualowych lub przeglądarkowych, a nie najnowszych tytułów do szybkiej rozgrywki. W symulacjach gier Valley i Heaven Latitude 7390 z trudem dotrzymywał kroku słabej stawce, a w testach graficznych 3DMark pozostawał w tyle.

testy Laptop Dell Latitude 7390

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, zwycięski ThinkPad X1 Carbon wykazał się w naszym teście wytrzymałościowym prawie 17,5 godziny. Laptop Dell Latitude 7390 uzyskał 12 godzin i 35 minut, co uplasowało go w środku tej grupy. Nie jest to jednak wynik gorszy niż wystarczający do całodziennej pracy i wieczornego grania lub oglądania Netflixa.

Moje główne zastrzeżenia do Latitude 7390 – takie jak płaska klawiatura i częsty szum wentylatora – to tylko drobiazgi. Ale drobiazgi liczą się w kategorii tak konkurencyjnej jak ultraporty biznesowe, a zwłaszcza ultraporty biznesowe w cenie powyżej 2000 USD.

Nawet w obecnej postaci Laptop Dell Latitude 7390 jest wart zainteresowania, jeśli szukasz lekkiego towarzysza podróży z dużą ilością portów, ale obniżka o kilkaset dolarów znacznie zwiększyłaby jego szanse.

Czy warto kupić laptop poleasingowy Dell Latitude 7390?

Laptop poleasingowy to nie nowy sprzęt. To urządzenia, które dotychczas służyły, zwykle do użytku firmowego, przez około 2-3 lata. Po czasie leasingu laptop poleasingowy jest zwracany. Sprawdzana jest jego sprawność techniczna, czyszczona pamięć. Następnie sprzęt taki wystawiany jest do sprzedaży jako używany laptop. Warto zwrócić uwagę, że podobnie, jak w przypadku Laptopa Poleasingowego Dell Latitude 7390, często jest to laptop biznesowy. Co to oznacza? Tyle, że ma on prawdopodobnie lepsze parametry, niż komputer do użytku prywatnego. Dokładnie to jest jego ogromną zaletą, ponadto wzmocniona obudowa i gotowość pracy w ekstremalnych warunkach.


o laptopach poleasingowych

Więcej informacji na temat poleasingowych laptopów, znajdziesz w serwisie LAPTOPPOLEASINGOWY.pl


Ocena Laptopa Dell Latitude 7390

WYNIK KOŃCOWY
13,3-calowy laptop poleasingowy Dell Latitude 7390 jest kompaktowy i lekki, a także dobrze spasowany i wykończony, ale jego wysoka cena powiększa jego drobne wady.

Zobacz także: Recenzja laptopa Dell Latitude 5590: Laptop biznesowy z wieloma konfiguracjami

Źródło: pcmag.cm

«
»