Recenzja laptopa Dell Latitude E7240. Czy warto go kupić?

Laptop poleasingowy Dell Latitude E7240

Dell zaktualizował swoją serię Latitude i dodał kilka nowych modeli. Laptop Dell Latitude E7240 to kompaktowy 12-calowy laptop biznesowy, który chce przekonać profesjonalnym wyposażeniem i funkcjami premium. Obszernie przetestowaliśmy, jak dobrze udaje mu się to osiągnąć. Poznaj całą naszą recenzję tego sprzętu.

Zalety Laptopa Dell Latitude E7240:

 • niewielki hałas systemowy przy niskim obciążeniu,
 • złącze dokujące,
 • układ interfejsu,
 • WWAN dostępny opcjonalnie,
 • wydajność systemu,
 • pobór mocy,
 • waga,
 • klawiatura.

Wady Laptopa Dell Latitude E7240:

 • hałas systemu przy pełnym obciążeniu,
 • wydajność spada pod pełnym obciążeniem,
 • brak Bluetooth, brak czytnika linii papilarnych,
 • bardzo wysoka cena.

Dell jest jednym z pierwszych producentów migrujących do nowej architektury Haswell w dziale biznesowym. Laptop Dell Latitude E6540 był jednym z pierwszych notebooków biznesowych wyposażonych w procesory Intel Core i czwartej generacji. W międzyczasie pojawili się również konkurenci ze strony innych producentów, np. dostępny Lenovo ThinkPad S440, podczas gdy Dell stopniowo aktualizował swoją pełną ofertę.

Laptop Dell Latitude E7240 to biznesowy 12-calowy laptop, który powinien zrównoważyć zalety smukłej konstrukcji i wysokie wymagania profesjonalnych klientów biznesowych. Obecnie jednak Dell oferuje w swoim sklepie internetowym tylko ograniczoną liczbę opcji-zobacz, jakie modele są dostępne w sklepie TanieKomputery.pl.

Oprócz kolejnych możliwości procesora w przyszłości powinny być opcjonalnie dostępne: dotykowy wyświetlacz Full HD, większa pamięć RAM, zintegrowana sieć WWAN czy większa pojemność pamięci masowej. Nasze urządzenie testowe –laptop Dell Latitude E7240 – posiada procesor Intel Core i5-4200U-CPU ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 4400, 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 128 GB oraz matowy wyświetlacz HD. W sklepie internetowym Della cena netto po odliczeniu wszystkich rabatów wynosiła na początku testu około 930 euro (około 1110 euro z VAT/~1256 i 1499 dolarów). Tymczasem laptop poleasingowy Dell Latitude E7420 możesz kupić nawet za mniej niż 1500 zł.

Obudowa laptopa Dell Latitude E7240

Testowany egzemplarz – laptop Dell Latitude E7240 – posiada dwukolorową, aluminiową obudowę. Spód jest anodowany, a strona z klawiaturą posiada miękką powierzchnię dotykową. Podoba nam się ten elegancki wygląd. Laptopy Dell z serii Latitude i tak zwykle obywały się bez chromowanych listewek, czy błyszczących elementów. Srebrna pokrywa lekko wypacza się od wykręcania na boki, ale wydaje się stabilna i łatwa do czyszczenia. Umiarkowany nacisk nie wpływa na obraz przy włączonym ekranie. Stabilność jednostki zasadniczej też nie jest idealna. Wyraźnie ugina się ona od skręcania na boki. Nie przeszkadza to wprawdzie w codziennym użytkowaniu, ale sztywność zginania nie nadąża za ThinkPadem S440 i nieco zmniejsza wrażenie jakości premium.

laptop poleasingowy dell latitude E7240
Laptop Dell Latitude E7240

Dell reklamuje w filmie o serii Latitude 7000, że omawiany laptop spełnia normę MIL-STD-810G, ale nie precyzuje, jakie fragmenty tej normy spełnia. MIL-STD-810G obejmuje testy w ekstremalnych temperaturach, ciśnieniu powietrza, świetle słonecznym, wilgoci, chemikaliach, przyspieszeniach i wibracjach.

Jakość wykonania laptopa Dell Latitude E7240 jest bardzo dobra. W miejscach oparcia dłoni, nie widać zagłębień, po naciśnięciu palcem, zawias wyświetlacza pewnie trzyma ekran na miejscu, a konstrukcja obudowy wydaje się solidna.

Choć waga nie jest szczególnie niska, to jednak przy 1340 g (~3 funty) jest on wygodny. Wymienna bateria i konwencjonalny port dokujący to także zalety, ale o tym za chwilę.

Porty laptopa Dell Latitude E7240

Łączność jest dobra jak na niewielkiego laptopa biznesowego. Oprócz portów USB 3.0 (1x z funkcją ładowania), które w międzyczasie stały się standardem, laptop Dell Latitude E7240 posiada standardowe złącze HDMI oraz mini DisplayPort do cyfrowego podłączania zewnętrznych wyświetlaczy. Ponadto posiada on czytnik kart pamięci oraz konwencjonalny interfejs Gigabit LAN.

Naszym zdaniem układ interfejsów jest dobry. Na tylnej części znajduje się wystarczająca ilość interfejsów do podłączenia typowych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, zewnętrzny wyświetlacz, dyski twarde czy napęd optyczny, bez przeszkadzających kabli w lewo lub w prawo od laptopa.

Po prawej stronie mieści się kolejny port USB, który można wykorzystać do szybkiego podłączenia aparatu cyfrowego lub smartfonu. Dodatkowo umieszczono tam czytnik kart, dzięki czemu jest on łatwo dostępny.

Laptop Dell Latitude E7240 Komunikacja

Nasz model testowy – laptop Dell Latitude E7240 – jest wyposażony w moduł Wi-Fi Dell Wireless 1506 i dwie anteny. Wykorzystuje on pasmo 2,4 GHz i w teorii mógł osiągnąć transfer do 300 Mbit/s. Siła sygnału i łączność z naszym routerem 802.11n z układem Ralink RT2860T były normalne. Trzymaliśmy laptop Dell Latitude E7240 na jednym poziomie z routerem i mierzyliśmy wydajność Wi-Fi w odległości 2, 5 i 10 metrów (odpowiednio ~6,6, 16,4 i 32,8 stopy). Wyniki mieszczą się w przedziale od 4,3 MB/s do 5,77 MB/s.

Laptop Dell Latitude E7240 nie posiada wbudowanego modułu Bluetooth. Najwyraźniej obsługuje Bluetooth tylko wtedy, gdy jest on już zintegrowany z modułem WLAN. Na przykład w Dellu Wireless 1601 tak jest, ale nie jest on jeszcze dostępny. Podobnie jest z wymienionymi w specyfikacji modułami WWAN (HSPA+ lub LTE).

Wyposażenie komunikacyjne w laptopie Dell Latitude E7240 uzupełniają kamerka internetowa HD, podwójny mikrofon matrycowy (oba w ramce wyświetlacza) oraz standardowy port Gigabit Ethernet. Mimo postawienia na jakość premium, obraz z kamerki jest skromny i może spełnić jedynie podstawowe wymagania wideokonferencji. Kolory nie wyglądają naturalnie, widoczne są szumy, a różnice w jasności pogarszają wrażenie.

Laptop Dell Latitude E7240: Bezpieczeństwo

Zabezpieczenia laptopa Dell Latitude E7240 obejmują jedynie zwykłe hasła do BIOS-u i systemu. Opcjonalnie, za dopłatą, dostępne są czytnik linii papilarnych, opcja bezpieczeństwa ochrony danych Della (z kilkoma narzędziami zabezpieczającymi i szyfrującymi) oraz czytnik kart inteligentnych. Ponadto w systemie BIOS (F12) można włączyć moduł Trusted Platform oraz usługę Computrace.

Konserwacja Laptopa Dell Latitude E7240

Wszystkie ważne podzespoły Laptopa Dell Latitude E7240 znajdują się pod płytą spodnią. Łatwo jest dostać się do wentylatora i wyczyścić go. Drugie gniazdo pamięci RAM jest jeszcze wolne i można je wykorzystać do szybkiej rozbudowy pamięci RAM. Gniazdo WWAN w naszym modelu testowym też jest niezajęte. Z powodu brakujących anten późniejsza integracja nie jest jednak tak łatwa. Choć Dell Latitude E7240 jest ultrabookiem, akumulator można wyjmować i wymieniać tak, jak w każdym normalnym notebooku biznesowym.

Laptopa Dell Latitude E7240: Klawiatura

Standardowa klawiatura laptopa Dell Latitude E7240 posiada pełnowymiarowe klawisze w siatce 19 mm i zawiera funkcję podświetlenia. Ta ostatnia ma cztery poziomy jasności i poprawia i tak już dobrą czytelność etykiet klawiszy w warunkach słabego oświetlenia. Kombinacje FN mają inny kolor (jasnoniebieski) i można je łatwo odróżnić od standardowych funkcji.

Klawiatura jest wprawdzie nieco sprężysta w okolicach „J”, ale ogólnie jest raczej sztywna. Ze względu na średni skok klawiszy, ciche stukanie i przyzwoity punkt nacisku, płodnym pisarzom klawiatura ta przypadnie do gustu i wystarczy krótki czas, by się do niej przyzwyczaić.

Laptop Dell Latitude E7240: Touchpad

Touchpad laptopa Dell Latitude E7240 posiada wrażliwą na dotyk powierzchnię o wymiarach 90 x 50 mm (~3,5 x 2,0 cale) i przekonuje dobrymi właściwościami ślizgowymi. Standardowe polecenia działają dobrze, ale rozmiar jest często zbyt mały dla gestów wielodotykowych. Podobają nam się oddzielne przyciski z ich gumowaną powierzchnią. Są one responsywne i ciche. Nasz model testowy nie posiada TrackPointa.

Ekran HD laptopa Dell E7240

Laptop Dell Latitude E7240 posiada matowy 12,5-calowy wyświetlacz HD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Daje to gęstość pikseli na poziomie 125 dpi. Kompromis między przestrzenią ekranu a wielkością obrazu jest dobry i spodoba się wielu użytkownikom. Dell chce wkrótce zaoferować wyświetlacz Full HD z obsługą dotyku. W przeciwieństwie do wielu innych opcji nie można go było jednak jeszcze skonfigurować w momencie przeprowadzania testów.

Laptop poleasingowy Dell Latitude E7240
Ekran Dell Latitude E7240 z matową powierzchnią

Jasność wyświetlacza ma 10 poziomów, od minimum 8 cd/m² (środek) do maksimum 237 cd/m² (górna część środkowa). Poziom 7 odpowiada jasności 146 cd/m² i dlatego użyliśmy go w naszym teście Wi-Fi. Taka jasność jest często wystarczająca i komfortowa dla oczu w pomieszczeniach. Średnia jasność maksymalna to 210 cd/m², a rozkład jasności na poziomie 81% jest zadowalający. Na akumulatorze jasność nie jest zmniejszana. W połączeniu z matową powierzchnią można raczej komfortowo pracować na dworze. Laptop Dell Latitude E7240 pozwala jednak na ograniczone użytkowanie w szczególnie jasne letnie dni lub w bezpośrednim świetle słonecznym.

Kontrast na poziomie 334:1 jest zbyt niski do zastosowań multimedialnych. Czerń wygląda szarawo a kolory blado. Przestrzeń kolorów stanowi około 60% sRGB i nie nadaje się do profesjonalnej edycji zdjęć. Podobnie jest z poziomem szarości, precyzją kolorów i nasyceniem barw przy ustawieniach fabrycznych. Różnice widać gołym okiem, gdyż średnie wartości DeltaE 2000 wynoszą około 9. Co prawda kalibracja widocznie poprawi te wartości, ale mała przestrzeń barwna oraz znaczne odchylenia w odcieniach niebieskiego i magenty wyraźnie pokazują ograniczenia wyświetlacza.

Kąty widzenia wyświetlacza HD laptopa Dell Latitude E7240 są typowe dla technologii TN. W kierunku pionowym kolory odwracają się lub obraz staje się jaśniejszy wraz ze wzrostem kątów. Dodatkowo można zauważyć niewielkie zmiany kolorów. W kierunku poziomym kąty widzenia są znacznie szersze. Dlatego wyświetlacz jest czytelny dla kilku osób. Jasność maleje, a kolory zmieniają się tu tylko nieznacznie.

Wydajność Laptopa Dell Latitude E7240

W momencie przeprowadzania testów oferowane były trzy fabrycznie skonfigurowane modele laptopa Dell Latitude E7240. Mimo obniżek żaden z tej trójki nie jest okazją w porównaniu z normalnymi cenami Della. Najwyższy model posiada procesor Intel Core i7-4600U-CPU, dysk SSD o pojemności 256 GB i 8 GB pamięci RAM. Jego cena zaczyna się od 1470 euro (~$1985) bez VAT bez dodatków. Chociaż cena bazowa 1070 euro (~$1445) bez VAT naszego modelu bazowego jest znacznie niższa, to cena nadal jest wysoka, a sprzęt został znacznie osiatkowany. Zamiast Intel Core i7-CPU, posiada Intel Core i5-4200U-CPU. Z 4 GB dostępna jest tylko połowa pojemności pamięci RAM, a dysk SSD ma niewielką jak na dzisiejsze standardy pojemność brutto – zaledwie 128 GB.

Procesor Laptopa Dell Latitude E7240

Podobnie jak w większości nowych laptopów z procesorem Haswell, również w laptopie Dell Latitude E7240 zastosowano procesor o ultraniskim napięciu. Zapotrzebowanie na energię chipsetu, kontrolera pamięci i zintegrowanego układu graficznego Intel 4400 jest już uwzględnione w niskiej mocy termicznej konstrukcji wynoszącej 15 W. Całkowity pobór mocy jest więc niski, co ma znaczenie dla praktycznego czasu pracy na baterii. Wydajność procesorów Intel Core i5-4200U jest mniej więcej taka sama jak Intel Core i3-3110M-CPU o TDP na poziomie 35 W. Testowany model uzyskał w Cinebench R10 64-bit 4948 pkt. (renderowanie pojedyncze) i 9943 pkt. (renderowanie wielowątkowe). wPrime oblicza 1024 m (wielowątkowo) w 672 s, a SuperPi 32 m (jednowątkowo) kończy się po 748 s.

W realistycznym teście konwertowaliśmy pliki wideo i audio. Jeśli narzędzie do konwersji może korzystać z Quick Sync Video Intela, konwersje mogą być czasem – w zależności od formatu źródłowego i docelowego – wykonywane szybko. Jeśli zadanie konwersji działa tylko na procesorze, może to trwać znacznie dłużej ze względu na duże obciążenie systemu. Z kolei konwersje audio z iTunes zyskują na wysokich zegarach procesora. Intel Core i5-4200U-CPU osiągnął 38,9-krotną prędkość. Jego ranga wśród procesorów Haswell ULV jest zgodna z jego częstotliwością taktowania.

Wydajność laptopa Dell Latitude E7240 nie spada na zasilaniu z akumulatora. CPU taktuje ze swoim bazowym taktem 1,6 GHz a GPU taktuje od 950 do 1000 MHz pod ciągłym pełnym obciążeniem, ale częstotliwość taktowania nie spadła poniżej tych wartości. Test przeprowadziliśmy z profilem energetycznym Della „Ultra Performance (Max Fan Levels)”.

Wydajność systemu Laptopa Dell Latitude E7240

Wydajność systemowa recenzowanego laptopa Della Latitude E7240 jest, ogólnie rzecz biorąc, zrównoważona. Można by poprawić pojemność pamięci RAM, która wynosi 4 GB. Drugi moduł nie tylko zwiększy pojemność pamięci RAM, ale też uaktywni tryb dual channel. Ten ostatni nie tylko poprawi wydajność pamięci, ale też zwiększy wydajność grafiki w pamięci współdzielonej o około 10-25%. Testowany model uzyskał 4529 pkt. w PC Mark 7 i 2423 pkt. w PC Mark 8 (Work).

Urządzenia pamięci masowej Laptopa Dell Latitude E7240

Laptop Dell Latitude E7250 jest zbyt smukły, by zmieścić w nim dysk 2,5-calowy. Dlatego zamiast niego zastosowano w nim dysk mSATA-SSD firmy Lite-On IT o pojemności brutto 128 GB. Dostępna pojemność wystarcza jednak tylko na podstawowe potrzeby i można ją rozszerzyć tylko poprzez wymianę modułu mSATA. Mimo to wydajność jest przekonująca: 493 MB/s w odczycie sekwencyjnym i 303 MB/s w zapisie sekwencyjnym. Niski czas dostępu wynoszący 0,1 ms jest typowy dla dysku SSD i poprawia szybkie wrażenia użytkownika, choć HD Tune nie jest najlepszym benchmarkiem dla dysków niemechanicznych.

Karta graficzna Laptopa Dell Latitude E7240

Zintegrowana z procesorem karta graficzna Intel HD Graphics 4400 jest wystarczająco szybka do wielu rodzajów zadań i stanowi dobre rozwiązanie w laptopie Dell Latitude E7240. Filmy Full HD działają bez zacinania się, Intel Quick Sync Video może przyspieszyć konwersję wideo, a wydajność jest wystarczająca do niewymagających gier. W przedziale biznesowym doceniono kilka funkcji, w tym obsługę bezprzewodowego wyświetlania Intela i możliwość obsługi do trzech wyświetlaczy jednocześnie. Mimo to oszczędna jednostka graficzna nie jest wystarczająco wydajna do wymagających zadań 3D. Dedykowane karty graficzne są tu znacznie lepsze i osiągają znacznie wyższą liczbę klatek na sekundę.

Laptop Dell Latitude E7240 osiąga tylko 3167 pkt. w 3D Mark Vantage i 725 pkt. w 3D Mark 11. Dodanie drugiego modułu RAM uaktywniłoby tryb dwukanałowy, a karta graficzna z pamięcią współdzieloną zyskałaby na lepszej wydajności pamięci. W efekcie wydajność grafiki wzrosłaby o 10 – 25%.

Wydajność grafiki nie spada ani pod pełnym obciążeniem, ani na baterii. GPU może osiągnąć tutaj swoje maksymalne taktowanie na poziomie 1000 MHz.

Wydajność w grach Laptopa Dell Latitude E7240

Gry casualowe, takie jak Angry Birds czy Fruit Ninja nie stanowią problemu dla laptopa Dell Latitude E7240. Nawet w niewymagające tytuły, w tym World of Warcraft, można grać bardzo dobrze przy średnich ustawieniach. Wyższe rozdzielczości czy nieco wyższe detale są w tej grze możliwe. Zdecydowanie warto wyłączyć antyaliasing w Diablo III, dzięki czemu będzie ona działać płynnie, a wydajność wzrośnie. Jak wiele modeli Della, Latitude E7240 nie obsługuje kilku typowych rozdzielczości, w tym 1366×768 i 1600×900 pikseli na monitorach zewnętrznych, przez co nasze testy są ograniczone do dostępnych rozdzielczości.

Hałas systemu Laptopa Dell Latitude E7240

Laptop Dell Latitude E7240 robi się głośniejszy tylko wtedy, gdy wymaga tego wydajność. W scenariuszach o niskim obciążeniu przez większość czasu pracuje cicho lub z bardzo niską aktywnością wentylatora. Kiedy wentylator działa przez krótki czas pomiędzy cichymi okresami, mierzymy ciche 29,3 dB(A). Pod średnim obciążeniem szum o wartości 37,4 dB(A) jest wyraźnie słyszalny. Pod pełnym obciążeniem szum wzrasta maksymalnie do 40,3 dB(A) – 43,3 dB(A). Nie zaobserwowaliśmy szumu o wysokiej częstotliwości lub pulsującego.

Temperatura Laptopa Dell Latitude E7240

Choć pod małym obciążeniem laptop Dell Latitude E7240 jest ledwo słyszalny, obudowa pozostaje chłodna z maksymalną temperaturą 31,2°C (88,16°F). Zmienia się to jednak pod stałym pełnym obciążeniem przez co najmniej godzinę. Obracający się wentylator powoduje hałas o natężeniu 43,3 dB(A) i nie jest już w stanie utrzymać w chłodzie wszystkich części obudowy. Zmierzyliśmy temperatury od 45,1°C do 49,6°C (113,18 do 121,28 °F) w czterech segmentach na spodzie. Temperatura wzrasta nawet do 55,7 °C (132,26 °F) przy kratce wentylacyjnej. W tym scenariuszu obciążenia nie należy używać laptopa na kolanach. Można jednak bez problemu używać go na biurku, gdyż temperatury pozostają bezkrytyczne w obszarze klawiatury i touchpada.

Głośniki Laptopa Dell Latitude E7240

W dźwięku laptopa Dell Latitude E7240dominują tony wysokie, ale słychać więcej basów i tonów średnich niż zwykle w notebooku biznesowym. Choć dźwięk nie jest wystarczający do wspaniałych wrażeń multimedialnych, zyskują na nim filmy internetowe, audycje radiowe i muzyka w tle. Głośność można zmieniać od zera do 100 za pomocą dwóch kroków. Głośność maksymalna jest dobra i praktycznie pozbawiona zniekształceń. Do prezentacji dla większej publiczności niezbędne są jednak zewnętrzne głośniki. Można je podłączyć przez gniazdo 3,5 mm (połączone wejście/wyjście audio), HDMI lub USB.

Zarządzanie energią
Pobór mocy Laptopa Dell Latitude E7240

Pobór mocy przez laptopa Dell Latitude E7240 jest bardzo niski. Zmierzyliśmy 3,7 W w stanie spoczynku i do 34,8 W pod pełnym obciążeniem na zasilaniu sieciowym. Oba wyniki wskazują na możliwy zakres poboru mocy i nie są realistyczne. Pod pełnym obciążeniem pobór mocy spada po krótkim czasie o około 3-4 W, gdyż taktowanie procesora obniża się do 1,6 GHz do 1,8 GHz. W trybie bezczynności przy minimalnej jasności wyświetlacza korzystanie z Latitude E7240 jest praktycznie niemożliwe, gdyż przy jasności wyświetlacza 8 cd/m² użytkownik z trudem rozpoznaje wyświetlane treści. Pobór mocy wynosi około 6,5 W przy ustawieniach odpowiednich do pracy w biurze. Stosunkowo niski pobór mocy jest konieczny, gdyż pojemność akumulatora 31 Wh jest raczej niewielka. Dell oferuje jako alternatywę model o pojemności 41 Wh, ale w chwili przeprowadzania testów nie były znane ani cena, ani dostępność.

Żywotność baterii laptopa Dell Latitude E7240

Nie mogliśmy przeprowadzić zwykłych testów Battery Eater na naszym modelu testowym ze względu na problem z niekompatybilnością, którego nie udało nam się rozwiązać. Dlatego ręcznie zmierzyliśmy czas przy tych samych ustawieniach. Podczas odczytu z ustawieniami niskiego obciążenia i maksymalnej energii, minimalną jasnością wyświetlacza i wyłączonym Wi-Fi laptop Dell Latitude E7240 osiągnął czas pracy na baterii w wymiarze 7:42 h. W naszym teście Wi-Fi z jasnością na poziomie 7 czas pracy na akumulatorze zmniejszył się do 4:33 h. Pod pełnym obciążeniem (maksymalna jasność wyświetlacza, profil maksymalna wydajność, Wi-Fi włączone, Battery Eater Classic bez zapisu) urządzenie działało przez 1:16 h. W teście akumulatora w PC Mark 8 (Work) odnotowano czas pracy na baterii na poziomie 3:33 h. Opcjonalny akumulator o pojemności 41 Wh powinien wydłużyć czas pracy na baterii o około jedną trzecią.

Werdykt: Czy warto kupić Laptopa Dell Latitude E7240?

Dell stworzył solidny i porządny laptop biznesowy o nazwie Latitude E7240. Jest on lekki i zapewnia dobrą wydajność systemu. Można wymienić kilka podzespołów i posiada wiele ważnych funkcji biznesowych, w tym port dokujący. Ale czy to wystarczy?

Jest skandalicznie drogi. Jest wiele opcji dodatkowo płatnych i nie wszystkie komponenty laptopa Dell Latitude E7240 są w pełni przekonujące. Jakość obrazu z kamerki internetowej jest skromna, pojemność pamięci masowej 128 GB jest raczej niska, a wyświetlacz HD ma wąskie kąty widzenia w pionie, niski kontrast, a jego kalibracja jest słaba ex factory.

Jednak dobra klawiatura z wbudowanym podświetleniem, niemal idealny układ interfejsu trochę to rekompensują. Pozostaje zobaczyć, czy to wystarczy, by dotrzymać kroku modelom Haswell konkurencji, które wkrótce się pojawią.

Laptop poleasingowy Dell Latitude E7240: Cena

Laptop Dell Latitude E7240 to, jak już wspomnieliśmy świetne biznesowe rozwiązanie, w dość wysokiej cenie. Oczywiście wynika to z drogich, ale wydajnych komponentów. Istnieje możliwość, aby laptop Dell Latitude E7240 kupić w zdecydowanie niższej cenie. Rozwiązaniem jest laptop poleasingowy Dell Latitude E7240. Wybierając go, otrzymujesz pełen pakiet jego zalet czyli: lekki, smukły laptop o wielu dostępnych funkcjach biznesowych, o niski poziomie szumu systemowego przy niskim obciążeniu. Jego największym atutem jest niska cena. Laptop poleasingowy, czyli sprzęt, który wcześniej był użytkowany przez firmy w ramach umowy leasingowej jest zdecydowanie tańszy, niż nowe urządzenie. Poza tym masz pewność stanu technicznego, w jakim go kupujesz, co jest nieosiągalne w przypadku laptopów używanych przez osoby prywatne.

Zobacz także: Laptop Dell Latitude E5420 Recenzja

Źródło: notebookcheck.net

«
»